Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Rok produkcji 2017
Skoda Kodiaq SUV 2.0 TSI 180KM 132kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń i wygoda jazdy
Inne : brak
Jestem bardzo zadowolony z auta, świetnie się nim jeździ, nic się nie psuje, jest duży i wygodny a przy tym zwinny i na każdej drodze daje sobie radę. Przyjemnie się nim jeździ.
2-wu litrowy benzyniak daje sobie radę ze wszystkim.
Mam DSG, jestem bardzo zadowolony. DSG w połaczeniu z napędem 4x4 to naprawdę bezpieczne połączenie.
Szkoda że nie wziąłem adaptacyjnego, ale i tak jest bez zarzutu.
po 2,5 roku jazdy nic się nie dzieje z karoserią.
pozycja kierowcy w tym aucie jest na prawdę bardzo dobra,
niestety przy dwóch osobach z przodu które piją kawę, to ja jako kierowca kubek mam w miejscu przeznaczonym, ale zona już musi trzymać w rękach. dwa kubki obok siebie się nie zmieszczą, poza tym jak mam pić kawę to niestety podłokietnik musi być złożony, wtedy nie jest możliwe korzystanie z niego.
bez zarzutu - 3 strefowa klima, szybko się nagrzewa, szybko chłodzi. Nie jest głośna.
Z tematem przestrzeni - bez najmniejszego zarzutu. Mnóstwo miejsca i z tyłu i z przodu, na długie wakacje wszyscy bez problemu się pakujemy. Czy to dorośli czy dzieci. mając 185 cm wzrostu mam jeszcze spory zapas aby odsunąć fotel.
przekraczając 140 niestety ale szum jest znaczny, gdy ja kupowałem auto nie było jeszcze w ofercie szyb dźwiękochłonnych, żałuję bo teraz na pewno bym wziął.
No i tu pojawia się dylemat, auto lubi pożerać paliwo. Jak na drogach krajowych jedzie moja zona to potrafi zrobić wynik 6,1, na tej samej trasie ja robię 7,3, a na ekspresówce to 10,3 l /100. Ale biorąc pod uwagę gabaryty auta to chyba nie jest tak źle. Na pewno nie opłaca się jeździć na trybie eco.
Kupiłem samochód w marcu 2017, otrzymałem w październiku 2017. Za najbogatszą wówczas wersję dałem niecałe 150 tys. zł. Uważam że to dobra cena, ale teraz ta sama wersja jest ponad 20 tys. droższa, to już chyba za dużo.
z drobiazgów to dzieci często zachaczają o listwy ochronne - te które wysuwają się na krawędź drzwi, łatwo się łamią.
brak poważnych usterek. Ja nie doświadczyłem tego zjawiska. Auto sprawuje się bez zarzutu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 180KM 132kW [l/100km]

7,6