Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Marcin, 4 lata temu
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2018
Skoda Kodiaq SUV 2.0 TDI 190KM 140kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Ergonomia i funkcjonalnosc!!!
Inne : lampy, update nawigacji denerwujacy, aktywny radar (teraz bralbym bez tego)
Auto przemyślane, funkcjonalne i ładne. Niestety robione w pospiechu, żeby nie powiedzieć w panice. Myślę ze model został troszkę zjedzony przez swój własny sukces. Jednakże dostajemy tu dokładnie to za co płacimy. Doskonale sprawdza się tak w mieście, w trasie i na drogach nieutwardzonych. Super opcja dla rodziny. Niesamowicie wszechstronny samochód. Wykonanie pomniejszych podzespołów pod znakiem zapytania. Z większymi nie było do tej pory żadnego problemu
Elastyczny i zwinny. Mocy i momentu starczy na bardzo sprawne wyprzedzanie. Oczywiście nie ma tu żadnych sportowych fajerwerków. To co trzeba i nic więcej. Dla rodziny 190KM i 400Nm wystarczy.
Mieszane uczucia. DSG jest nieziemsko płynna i w ogóle nie czuć jak pracuje. Ale mnie osobiście drażni jak psa! Ponieważ ma programowego "zamula". Wciskam pedał gazu i nic, cisnę mocniej i dopiero auto zaczyna się przez jakąś sekundę zastanawiać czy przyspieszyć. Jeśli chcemy zrobić to sprawnie za każdym razem przed np wyprzedzaniem należy popchnąć dźwignię do tylu uruchamiając tryb sport. W ten sposób oszczędzimy sobie i pasażerom paru slow na "K". Po przesiadce z Mercedesa C220 W204 jest to wybitnie irytujące.
Zawieszenie adaptacyjne działa bardzo wyraźnie problem polega na tym, ze na każdym ustawieniu charakterystyka nie jest idealnie dobrana do pojazdu. Innymi słowy: auto prowadzi się średnio. Nie mowie źle, ale mogłoby być wiele lepiej. Nadal jest to mega wygodny pojazd!
Cienkie blachy podatne na wgniotki parkingowe oraz lakier, który znika praktycznie w oczach. Zalecany jest detailing albo oklejenie ale to koszty. Nie wiem jak z korozja bo nie mam z tym na razie żadnego problemu. Auto garażuje.
Wielkie auto, wielkie szyby, wysoka pozycja. Super! Poza tym cala armia sensorów i czujników plus kamery 360'. Niczego więcej chcieć nie można.
Bajka!!!! Dałbym 6 gwiazdek jakby było!. Wygoda, praktyczność, wszystko pod ręką, czytelne wyświetlacze, manualne pokrętła, milion praktycznych schowków na wszystko, parasolki w drzwiach, wyjmowane oświetlenie bagażnika, rozkładane kanapy jak tylko chcemy, stoliki w fotelach, łapki na bilety, miejsce na okulary, ładowarka indukcyjna, 7 miejsc lub ponad 2600litow bagażnika! Przewoziłem tam niezłożony ponton! Wszystko ma akuratnie wymiary i jest pod ręką. Zdecydowanie największy plus tego samochodu!!! Brak pytań i totalna miazga! Systemy takie jak np asystent przyczepy (!!!) chowany hak holowniczy...
Klima bardzo sprawna, elastyczna, niesłyszalna. Trzy strefy i pełna automatyka. Brawo.
Zaraz po ergonomii najmocniejszy punkt tego auta. Kiedy zona prowadzi a ja siedzę z tylu (mam 178cm) zakładam nogę na nogę. Piec osób jedzie totalnie komfortowo a na tylnych rozkładanych miejscach nie ma jakiegoś dramatu (na mniejszych dystansach oczywiście) dla dorosłego, natomiast nastolatkowie mogą bez problemu podróżować nawet dalej.
Cienko. I silnik słychać, i z zawieszenia dochodzą dźwięki i przy większych prędkościach słychać budę. Ale tez nie ma tragedii. Chodzi tylko o to ze zapewne niewielkim nakładem kosztów (w porównaniu do ceny auta) dałoby sie to trochę poprawić. Ale generalnie nie ma na co narzekać. To nie S-klasa.
Na razie auto na gwarancji z pakietem serwisowym wiec za bardzo nie mam zdania. Bylo parę pomniejszych awarii wiec daje trzy gwiazdy.
Płacimy za to co dostajemy. Nie więcej, nie mniej. Jakość jak na takie fajne auto mogłaby być wyższa.
Auto na gwarancji wiec szarpalem jak bullterier o wszystko. A trochę wymieniłem: lewy i prawy reflektor w całości bo parowały i skraplała się woda, radar aktywnego tempomatu. Kanapa z tylu trzeszczy i nie mogę namierzyć gdzie (wrr) i jeszcze system wzywania pomocy i lokalizacji się zwiesił.
brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]