Lista ocen Skoda Kodiaq SUV 2.0 TDI 190KM 140kW 2016-2020 (12) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Mieszane uczucia. DSG jest nieziemsko płynna i w ogóle nie czuć jak pracuje. Ale mnie osobiście drażni jak psa! Ponieważ ma programowego "zamula". Wciskam pedał gazu i nic, cisnę mocniej i dopiero auto zaczyna się przez jakąś sekundę zastanawiać czy przyspieszyć. Jeśli chcemy zrobić to sprawnie za każdym razem przed np wyprzedzaniem należy popchnąć dźwignię do tylu uruchamiając tryb sport. W ten sposób oszczędzimy sobie i pasażerom paru slow...
~Łukasz
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Bez większych uwag, przy spokojnej jeździe ekonomiczna, przekłada się dość płynie, jednakże po za trybem sport, a w szczególności na trybie eko przekładanie biegów jest przeciągnięte, a gdy się chce ruszyć żwawo to trzeba gaz wcisnąć do dechy.
~am
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
DSG. Plusem jest z pewnością wygoda działania. Minusem jest ogromny lag przy downkicku. Po prostu trzeba nauczyć się sekundę wcześniej zbijać bieg przy wyprzedzaniu.
~Tomek
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Powiem krótko: DSG rządzi :) Nie spodziewałem się tego, ale po 15 latach jazdy w manualu spróbowałem RAZ skrzyni DGS i już mnie koniami nie zaciągną z powrotem.
~XYZ
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Praca DSG z TDI to koszmar , nawet w Mazdzie z archaiczną skrzynią to działa lepiej pójdę dalej w Renault słynacej z okropnego działania skrzyń jest lepiej
~Byk
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
najsłabsze ogniwo , wymiana po 4tys km, poprawy brak , stuki w skrzyni na nierównościach . Problem zgłaszany , ale serwis zawsze odpowiada , ten typ tak ma
~Byk
~Dominik
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Doskonale sprawdza się w codziennej eksploatacji, szczególnie przy spokojnej jeździe. Przełączenie w tryb sport poprawia szybkość reakcji.
~G.M.
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Poprzednie automaty dawały frajdę z jazdy DSG obecne to katorga , gubi się Lag i to norma w TDI
~Marcin
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
DSG trochę ospałe. Odczuwalne lekkie opóźnienie. Da się z tym żyć. Powershift Forda tego nie mial.
Skoda Kodiaq SUV