Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

Darek P., 17 lat temu
Silnik 1.4 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Skoda Octavia I Hatchback 1.4 MPI 75KM 55kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
To bardzo miłe autko dobrze trzymające się drogi i o swoistym temperamencie. Po naciśnięciu gazu nie zmienia pozycji ani kształtu ciała kierowcy-prędkość osiągana oznajmia się mile pędzącą wskazówką prędkościomieża.
bardzo miłe zaskoczenie to tylko 1.4 ale świetna dynamika producent zaniza osiągi. Sprawdziłem moją Skodziankę na autostradzie w Austri od 0-100 w 11s 4 osoby i bagaż FAKT tylko że to inna trasa a przede wszystkim ich Paliwo nasze to zabrudzona woda. Prędkość max 196/h przy 5000obr/min szkoda silnika ale to kolejny dowód że to dobry silnik. Na 5 biegu trochę mało elastyczna ale tylko na naszym paliwku, na Austryjackim od 80/h do 140/h wskazówka płynnie przesówa się po orbicie. Mocniejszego silnika szukajcie jak potrzebna wam będzie przyczepa Campingowa.
trochę trzeba użyć siły ale ja mam zainstalowaną blokadę może to dlatego.
Klei się do drogi. Przy dużych prędkościaćh prowadzi się bez zażutu. Bardzo komfortowo nawet koleiny nie przeszkadzają
do przodu miodzio do tyłu mogłoby być lepiej choć odkąd mam prawko jeżdzę na lusterkach to ciężko mam się przyzwyczaić do jej szkiełek,jeżeli ktoś patrzy przez tlną szybę to trochę kłopotliwe
troche głośne .
kierowca ma tu ful miejsca ,gożej z pasażerami z tyłu
po 30.000 tyś. przyzwyczaiłem się do tej ciszy i staje się ona troszkę głośna, ale po przesiadce z peugota partnera he he to raj
W trasie przy ekonomicznej jeżdzie udało mi się osiągnąć spalanie 5,2l/100 na odcinku 200km ,ale tak się nie da jezdzić to straszne obciążanie silnika i oczu w końcu ile można jeżdzić 80/h. Przy rozsądnej jeżdzie 6.2l/100 to dolna granica. W mieście do 8l. ,a w cyklu mieszanym 6.8-7.0 to norma.
To dobry wybór dla ludzi ceniących sobie jakość za niewygórowaną cenę a jednocześnie nie pokonujących dużych ilości km. i nie myślących o długich wypadach z przyczepą Campingową.
jedyną wadą z jaką miałem do czynienia to palenie bezpiecznika dmuchawy ale po kilku spałkach usterka znikła
po 30.000 brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 75KM 55kW [l/100km]