Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

Nudynapudy, 6 lat temu
Silnik 1.8 T 180KM 132kW
Rok produkcji 2002
Skoda Octavia I Hatchback 1.8 T 180KM 132kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Całość - nie sądziłem że za pieniądze poniżej 20 000 zł będę miał tyle frajdy z jazdy
Jeżeli szukasz w miarę taniego w zakupie i eksploatacji, pakownego auta z pazurem to polecam. W sumie najtańszy samochód jaki miałem.
Mało pali, szybko jeździ, przyprawia o opad szczęki innych użytkowników w autach za 100k zł. Usterki to drobiazgi ( 2x cewka ) . 290 000 km oryginalna turbina - dalej trzyma fabryczną moc. Podsumowując : jak dbasz tak masz. Olej wymieniam co 10k km na fabryczne 5w50 olej w skrzyni wymieniłem przy 200 000 km . leje i jeżdżę
Krótki skok. Jak człowiek się przyzwyczai to się biegi zmienia naprawdę szybko. Czasami wsteczny nie chce wejść, no ale to już prawie 300 kkm. Sprzęgło Oryginalne nie palone i nie pałowane ( choć po autostradach to trzyma się 6000 obrotów :) )
Nie można się do niczego przyczepić. należy tylko uważać bo jest niska aby nie zahaczyć miską olejową.
Do tyłu mogła by być lepsza, ale każdy VRS ma czujniki parkowania z tyłu :)
Jak u niemieckich kuzynów zaprojektowane wygodnie.
Climatronic działa idealnie, a na zimę są podgrzewane fotele szczególnie doceniane przez płeć piękną :)
To nie passat ale nie ma na co narzekać, rodzina spokojnie się mieści. Jak trzeba w 5 osób w trasę też daje rade pojechać, choć lepiej z tyłu posadzić szczupłe osoby.
Jakby nie patrząć 15 letnie auto, mogło by być lepiej. Do 120 jest bardzo dobrze a później to już szumi.
Najtańszy samochód jaki miałem , a do tego jeden z najszybszych. Wiadomi jak się depcze to pali, ale w mieście zimą miałem średnią 9.5l ( a to 180 KM ) z normalnym stylem jazdy ( nie liczę wielkich korków) . W trasie od 5.5 (80 km/h) w górę
Idealny , pod warunkiem znalezienia egzemplarza bezwypadkowego i zadbanego ( to jak trafić w totolotka )
Drobiazgi się zdarzają, ale na szczęście to skoda i naprawia się taniej od golfa :)
dla mnie brak. Zawsze dojechałem do celu, nawet jak cewka padła dotarłem do warsztatu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 180KM 132kW [l/100km]

9,7