Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

xrobi@poczta.onet.pl, 20 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2007 - Oceń swoje auto
przeglądając cenniki zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem - za 76 + dodatki 10 tys można przebierac w toyocie, fordzie ( ale one mają swoie usterki) tu wiem co mnie czeka np. przepływomierz itp. trochę martwią mnie drobiazgi ale one pokazują ogólne podejście do produkcji auta ( dodam że to moja 2 skoda wybrana z rozmysłem choć zaczynam po cichuprzyznawać iż myślałem że będzie lepiej) ogólnie duże auto dobrze wyposażone - asr, abs, ebd, mba, msr, 4xab, clima... , elektryka, dobry silnik , dodatkowo navi + tv - uff już lepiej się czuję :) ważne to mieć znajomych w serwisie aby auto naprawiali mechanicy a nie głąby - piszę to z pełną odpowiedzialnością popartą doświadczeniem
przyjemne 110km duza roznica cen do silnika 130km ( 5 tys. zł) czy się kalkuluje??? ponoć lepiej nie chipować?
trochę chaczy a to nie powinno się zdarzać
auto czasem trochę pływa, zawieszenie pracuje cicho, AUTO ZA NISKO ZAWIESZONE Z PRZODU!!! ciągły strach na koleinach albo krawężnikach itp.
ja nie narzekam na widoczność do tyłu
przydałoby sie więcej schowków, może wyżej climatronic
z klimatyzacją ok, bez potrafią parować szyby chyba że odrazu używamy tylko nawiewu
standartowo - mało miejsca z tyłu za to duży bagażnik
słychać że to diesel, oraz szumy wiatru powyżej 130km/h
zużycie w mieście 7,1/100 z klimą trasa 6l/100km zależy jak kto jeżdzi, ceny niemałe
jeśli nic niespodziewanego nie wyjdzie to myślę że będę nią jeździł zadowolony z 5 albo więcej lat
coś piszczy w silniku ( 6000km przebiegu), potrafi ściągać- pomaga żonglerka kołami, hałasuje roleta, auto trochę piszczy :( niby drobiazgi ale za tą cenę
jeszcze nic ale trochę się boję
Skoda Octavia I Hatchback