Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

LAURIN & KLEMENT :), 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik i jego spalanie. Mając benzyniaka 2.0 nie wieżylem ze takie spalanie może byc przy żwawej jezdzie i takich osiagach w TDI
Chyba dość wystarczająco opisałem wcześniej. Nie zmienił bym tego auta. Ale tylko LAURIN & KLEMENT bo normalna wersja w środku mi sie nie podoba. Ale to tylko moje osobiste zdanie...
Mistrzostwo świata... To mój pierwszy diesel i juz na benzyne bym chyba nie wrócił. Bardzo podoba mi sie ten klekocik. Jest to silnik VW tylko z logo Skody. Jak jest zimny to go bardziej slychac ale nie przeszkadza to w niczym bo nie jest to dżwiek 30letniej "beczki". Ogólnie SUPER
Jedyne co mi przeszkadzało na początku jak go kupiłem to pierwszy bieg troche ciężko wchodził. Teraz nie wiem czy sie przyzwyczaiłem czy już lepiej chodzi :P i wsteczny zdaża sie że zgrzytnie ale podejzewam ze to z racji przebiegu. Na liczniku 178tys ale nie wierze z to...
Bardzo komfotrowe auto. Przesiadlem sie z samochodu na sportowym zawieszeniu i gumach niskoprofilowych to niebo a ziemia. Na zakretach sie troche kładzie ale to raczej przy zacieciu sportowym. Przy normalnej jezdzie nie wyczuwalne. Ogólnie bardzo komfortowe jak na nasze drogi. Mam to auto 7m-cy i narazie zadnych stuków nie ma a jeżdże 1500-1700 km miesiecznie (sam nie wiem gdzie :D)
Do przodu ok troche gorzej sprawa wygląda w tylnej szybie. Ale kwestia przyzwyczajenia. Nie jest źle.
Jest to wersja LAURIN & KLEMENT więc full opcja. Nie zwrócilem uwagi zeby coś było nie tak. Wszystko tam gdzie ma byc...
Climatronik... nic dodac nic ujać.
Oj. Z przodu, jak nie wioze nikogo za mną jest ok. jak już ktoś wsiądzie to dużo gorzej. Z zewnatrz auto wygląda dużo większe niż jest w środku.
Przy zamknietych szybach nawet nie słychac że to diesel :D i tu wielki ukłon dla skody. Przy szyberdachu slychac lekki szum po odsłonięciu zasłonki. Radia da sie posłuchac :P
Czy wystarczy jak napisze: MIASTO przewaznie 6 litrów zdaża sie 5.5-6.5 w zimie nie widze dużej róznicy choć jeżdze na krótkich odcinkach ok 6.5 TRASA oczywiscie zależy od predkości do 90-100km/h 4.5 powyzej nie testowalem spalania :) a co najlepsze... nie musicie wieżyć raz udalo mi sie zejsc do 4 litrów. Wiec tyle chyba wystarczy.
Kupiłem naprawde nie drogo w porównaniu z Audi lub VW w normalnych wersjach a tutaj full opcja.
Przez te 7 miesięcy użytkowania NIC Jedynie jakiś amortyzatorek w silniku mi juz słychac więc bede musiał wymienic. Szacowany koszt części ok 300 zł. Był bym zapomniał wymieniłem jeszcze świece żarowe koszt 30 zł sztuka oryginał. Bede musiał również wymienic akumulator bo jest od nowości.
Przez te 7 miesięcy użytkowania NIC

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]