Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

life, 19 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2004
Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2007 - Oceń swoje auto
Auto przeciętne, twarde zawieszenie, niedokładny układ kierowniczy, źle wyprofilowane siedzenia przednie, niezby ekonomiczny w zimie; no i ZA GŁOŚNY !!! chyba, że ktoś lubi jeździć traktorem to może mu to nie przeszakadzać
Silnik ma 110 KM i jest dość mocny, dobre przyspieszenie ale trochę głośny.
Poprawna
Zawieszenie jest trochę za twarde na nasze dziury. Przedtem jeździłem "francuzem" i nie musiałem za każdym razem omijać najmniejszej nierówności. Teraz znam wszystkie dziury w okolicy. Dobrze trzyma na zakrętach. Układ kierowniczy: w środkowycm położeniu gumowaty, poza tym żadna rewelacja. Jest to chyba najsłabszy punkt tego auta.
Do tyłu fatalna, widoczność przez tylną szybę jak w czołgu.
Wszytko niby jest na swoim miejscu, ale ogólnie sprawia toporne wrażenie. Przednie siedzenia niewygodne na dłuższą trasę, mam 187 cm wzrostu i po godzinie jazdy bolą mnie plecy.
Mam klimę, wentylator jest wydajny ale dość głośny (zwłaszcza na 3 i 4 biegu). Dodatkowy hałas powoduje odcięcie dopływu powietrza z zewnątrz. W zimie powoli się nagrzewa ( normal temp. po ok. 10 km)
Przód OK, tył ciasny zwłaszcza dla ludzi powyżej 180 cm.
Jak to mówią...kicha, kaszan,shit. Głośny powyżej 100 km/h i podczas przyspieszania. Jak ktoś chce kupić diesla to niech się lepiej dwa razy zastanowi. Porażka, do dupy.
No ekonomiczny to on jest, ale przy stałej prędkości i w lecie. Średnio pali 6,5 l/100 km (trasa 70%, miasto 30%). W zimie długo się nagrzewa przez co pali kosmiczne jak na diesla ilości paliwa. Komputer pokazuje 25l/100km. Krótkie trasy to nie dla tego auta. Jak chcesz kupić diesla lepiej się zastanów, to wcale nie jest takie cudo jak go wszyscy chwalą.
Za drogi w porówaniu do tego co oferuje wersja Tour Plus. (10 000 droższy od najtańszej benzyny 1.4) Jestem rozczarowany tym samochodem, może dlatego, że dużo za niego zapłaciłem a jest to mój pierwszy fabrycznie nowy samochód.
Zbyt mały przebieg (5000km)
Zbyt mały przebieg (5000km)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW