Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

Bartek-soro.pafi@gmail.com, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 130KM 96kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Super,najfajniejsze auto jakie miałem.Duży bagażnik i TEN SILNIK 130 KM.Lżejsza od VW no i dynamiczniejsza.Sama przyjemność. POLECAM !!
Mam wersję 130 KM,dynamika-od 2000 ciągnie pięknie,do 3500 wiecej nie trzeba,nie jeden kozak juz się zdziwił jak mu Skoda odjeżdża
Może dlatego że mam niedużo przejechane,biegi wchodzą sztywno i pewnie.Dobre przełożenia. Skrzynia 6 biegowa.
Przy tej mocy mógłby byc sztywniejszy ale odbiłoby sie to na komforcie podrózy,niezły kompromis.
Ogólnie ok,pomagają zamontowane z tyłu czujniki parkowania.
Niemiecka precyzja,po kilku dniach można instynktownie obsługiwać wszystkie przełączniki.Wszystko tam gdzie byc powinno.
Owszem musi się nagrzać,jak każdy chyba.Klima działa bez zarzutu.
Mam 198 cm wzrostu,nie narzekam na brak miejsca za kierownicą,fotel regulowany w kilku płaszczyznach,z tyłu mniej miejsca ale tam nie siedzę :-)
Dla niektórych może głośno,ale dla mnie bomba,lubię świst sprężarki. Zależy też z jakiego auta się przesiadamy.
W mieście na klimie 6-7 l. W trasie-4 osoby+bagaż 120km/h poniżej 6 l, więc chyba nieźle.Jak ktoś jeździ 180 na trasie to wtedy pali więcej,ok 8 l.
Uważam że to super kompromis i stosunek ceny do jakości. Climatronic,pełna elektryka,komputer,czujniki,4xAirbag.
Jak narazie normalne przeglądy w ASO.Maly przebieg,więc odpukać na razie nic się nie dzieje
Nie odnotowałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]