Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

aba2000@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Inne : raczej cały mnie zaskoczył. Nigdy nie chciałem mieć skody a teraz uważam że za te pieniądze to była naprawdę dobra decyzja.
Układ elektryczny : przestało działać ryglowanie w tylnych drzwiach
Przeniesienie napędu : przeguby wewnętrzne i pewnie też zewnętrzne
Zawieszenie : drobne stuki co jakiś czas
Samochód z 2002 kupiłem z przebiegiem 250 tyś. Tak jak spodziewałem się po takim przebiegu, było parę rzeczy do zrobienia. Wymieniłem przeguby wewnętrzne, tarcze hamulcowe, końcówki zawieszenia i kierownicze. Sprawdziłem rozrusznik, alternator i wszystko gra. Może koni za dużo nie posiada, ale wystarczy aby wyprzedzić. Samochód jak na tyle lat, bardzo dobrze się prowadzi, po kilku godzinach nie czuję w nim zmęczenia. Koszt zakupu nie był duży, dodać do tego koszty napraw (części za przystępne pieniądze) a frajda z jazdy jest duża.
90 kM robi swoją robotę. Oczywiście wszystko dzięki turbince. Pewnie lepiej by było mieć 100 koni, ale pewien zapas mocy zawsze jest.
Manualna chodzi jak szwajcarski zegarek.
Bardzo dobrze się prowadzi.
Bez strzeżeń.
AC działa mimo wieku autka. Zimą silnik szybko się nagrzewa i wewnątrz robi się miło po kilku minutach, nawet jeśli samochód stoi na zewnątrz w czasie mrozu poniżej 10 na minusie.
Wydaje mi się, że na tylnej kanapie nie ma wystarczająco miejsca. Ja jednak jeżdżę zawsze jako kierowca, więc to dla mnie nie jest problem.
1,9 TDI więc rewelacji nie ma, ale jak porównam do fabi 1,4 TDI to jest super.
5 litrów średnio na trasie przy prędkościach do 100km/h. Często tak nie jeżdżę ale jeśli się zdarzy to cieszy. Przy jeździe po mieście 8-8,5 zimą, ale to tez nie jest tragedia. Średni na trasie przy prędkościach 130km/h spalania 6 litrów
zawsze się coś zdarzy, ale to tylko drobiazgi na które ktoś może uwagi nie zwracać. Ja lubię aby wszystko grało, więc każdy drobiazg ważny.
nie zawodzi kiedy tego nie potrzeba!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,2