Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto kupiłem gdy miało 7 lat 190tyś km na liczniku, prze następne 7 lat przejechałem nim 100tyś, w tym czasie wymieniłem w nim wcześniej wspomniany zawór rec.spalin, i materiały eksploatacyjne rozrząd, oleje , filtry, akumulator, 1 raz przez cały okres eksploatacji końcówki drążków, sworzeń. Silnik to mistrz oszczędności jeżeli chodzi o spalanie, jednej zimy jechałem za śniegarką, której nie mogłem wyprzedzić, lekko tykając gaz komputer pokazał mi średnie spalanie na 3.4 litra, a przy oszczędnej jeździe 90km na godz. spalanie nie przekroczy 4.5 l. Jeżeli chodzi o nadwozie to ma bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne, ja przez zaniedbanie poprzedniego użytkownika (pogięte ranty przy podnoszeniu) miałem problem z rudą w ostatnim okresie, warto zabezpieczyć przednie błotniki i założyć chlapacze. Miałem zamiar nią jeszcze rok pojeździć ale silnik zrobił niespodziankę, nie chciało mi się bawić w naprawy i sprzedałem budę. Kupiłem hondę civic 1.4 90KM benzyna i choć to początek mojej przygody z tym autem to już mogę powiedzieć że skodzianka to wdzięczne auto dla osób, które chcą jeździć ekonomicznie i w miarę wygodnie.
Układ hamulcowy : tarcze hamulcowe po wymianie znikształcały się, wada materiału
Ekonomiczny i wygodny dla rodziny 2+2 o średnim wzroście
dosyć głośny, potrzebuje czasu aby się rozpędzić, przy przebiegu 292tys km dwie dziury w bloku, przyczyny nie znam (zmęczenie materiału?), turbina do regeneracji, poleciał 1 wtrysk, zapycha się zawór recyrkulacji spalin.
bez żadnych problemów, dość precyzyjna.
zawieszenie miękkie, buja na zakrętach, bardzo trwałe końcówki oraz inne elementy zawieszenia.
Do przyzwyczajenia, szeroki słupek boczny.
nisko zawieszony przedni zderzak, kilka razy przytarłem
klima manual działała bez problemów, wolno odparowują szyby, ogrzewanie w zimę przy dużych mrozach mogłoby być lepsze.
wystarczające dla pasażerów o średnim wzroście, kosztem przepastnego bagażnika.
radio trzeba podkręcić żeby zagłuszyć silnik.
byłoby doskonale gdyby nie przygoda z silnikiem
jeżeli ktoś znajdzie zadbany egzemplarz to koszty mogą ograniczyć się do elementów eksploatacyjnych.
wkładka zamka, zerwana linka otwierania drzwi kierowcy, zerwana linka podnoszenia szyby pasażera,
silnik, turbina, wtrysk.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]