Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Kombi

Putowiking, 12 lat temu
Rok produkcji 2000
Skoda Octavia I Kombi 1.6 101KM 74kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Wystarczająco dynamiczny silnik. Potrafi być również ekonomiczny przy długiej trasie i nie za szybkiej jeżdzie. Samochód słóży ogromną prestrzenią wnętrza dla kierowcy i pasażera oraz bagarznikiem. Występują drobne usterki, ale jak na ten przebieg to naprawdę zaskakująco wciąż dobry stan auta. Dokuczają mi skrzypienia tapicarki na drzwiach, ale będę to poprawiał we własnym zakresie. To co zauważyłem również w innych egzemplarzach przeciera się fotel kierowcy w miejscu gdzie przy wsiadaniu do auta obcieram się plecami. Ogólnie oceniam auto bardzo dobrze i polecam je bardziej i mniej zamożnym.
Karoseria : rdza,
dosyć elastyczny, bierze już niemal od samego dołu. Pracuje równo i cicho. Dość dynamiczny.
Do wyregulowania mam cięgna i dlatego tylko dobra ocena, ale nie miałem ze skrzynią żadnego problemu
Precyzyjnie się prowadzi, wspomaganie jest nie za słabe i nie za mocne. Trzeszczy mi jeden przegób, ale to prosta wymiana.
Doskonała widoczność z przodu i tyłu oraz po bokach za sprawą dużych okien i odpowiedniej pozycji kierowcy.
Auto można wykożystać w każdym calu. Bardzo dużo przestrzeni na nogi i ogromny bagażnik niezbędny przy przeprowadzce i dużych zakupach.
Długo się nagrzewa w porównaniu do wcześniejszego auta Carisma, ale pozatym ok. Szyby nie parują i klimatronik działa bez zarzutów.
Wystarczająca dla faceta 180 cm i dla żony w ciąży, która musi mieć jak się wyciągnąć w fotelu.
Dosyć słabe jak na tą klasę auta. Dużo szumów z zewnątrz trafia do kabiny. Znacznie przyjemniej wyciszony jest passat.
W zależności jak się jedzie. Po trasie dość górzystej nie przekraczając 90km/h zeszło mi spalanie do 6,5, ale na autostradzie 130km/h to już około 8 a nawet 8,4 przy załadowanym bagażniku.
Myślę, że czasami cena tego auta jest zawyżona zwłaszcza, że nowe jest jednym z najtańszych aut w tej klasie.
Występują sporadycznie, ale na 11 letnie auto nie narzekam. To nie są sprawy z którymi należy odrazu walczyć.
Tak bardzo poważnie jeszcze nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 101KM 74kW [l/100km]

7,6