Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Kombi

Krzyś, 12 lat temu
Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2008
Skoda Octavia I Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.6 bez turbo i z LPG na pusto, przy odpowiednim operowaniu biegami, potrafi pogonić kota nie jednemu szczeniakowi wierzącemu że trzylitery na znaczku jego auta wystarczą żeby chojrakować na drodze :)
Karoseria : po1,5 roku pojawiły się opryski w narożnikach listwy tylnej klapy, złuszczyły się emblematy z przodu i z tyłu
Układ elektryczny : od nowości - radio gubi falę, przerywa od czasu do czasu
Inne : po 3 latach zatarty wiatrak chłodnicy
Ogólnie jestem zadowolony - mimo że to trochę nudne auto - Octavia budzi we mnie ciepłe skojażenia :) Jest to moje 1-sze nowe auto, więc przy następnej Octavi będę bardziej pilnował dealera: - miał być alarm fabryczbny - niedawno zorientowałem się że zamontowali jakieś tanie g... i napisali w papierach że jest fabryczny - ciekawe na czym jeszcze mnie orżneli :((
Daje radę jeśli się wie jak operować biegami, ale bez przesady, nie jest to auto sportowe. Nawet na LPG w miarę żwawy na wysokich obrotach.
Trochę brakuje 6-ki na niemieckich autostradach :) 2-ka potrafi zgrzytnąć. Reszta jak najbardziej w porządku.
Stare i dobre rozwiązania - na polskie drogi idealne, choć po 3 latach coś zaczyna pukać - czas odwiedzić serwis :(
No wielkie lusterko wsteczne - widać całą tylną szybę i boczki też :). Boczne lusterka w sam raz. Trochę stromych lewoskrętach przeszkadza lewy słupek.
wszystko prawie na swoim miejscu, przełącznik ze wskaźnikiem LPG zmontowali jakoś tak że zasłaniam sobie prawą ręką :( uchwyt na kubek tylko z tyłu - ledwo mieści dużą kawę z McD... popielniczkę zasłania gałka zmiany biegów uchwyt na bilet parkingowy - rewelacja :P
cały rok na klimie i jest dobrze ;) bez klimy czasami zaparowuje przednia szyba
z przodu idealnie - dużo miejsca z tyłu - no cóż mogłoby być troch więcej dla rodziny 2+ idealnie, dorośli z tyłu mogą nażekać na mało miejsca na nogi
ani cicho, ani głośno w porównaniu do tego czym jeździłem wcześniej rewelacja, ale w mercedesie, taksówce jest znacznie ciszej :P
średnio w okolicach 8l, choć zaskoczony byłem na trasie jak komputer pokazał 5,9l głównie kożystam z LPG prawie takie same spalanie jak na PB (instalacja fabryczna)
Wersja Tour mogła by być trochę tańsza. Za tak duży bagażnik i ogromną funkjonalność i tak się opłaca.
łuszczące się emblematy - z przodu i z tyłu GRRR, za cholerę nie idzie doczyścić przednich reflektorów i chromowanej obwódki atrapy chłodnicy no i w wersji Tour trochę firma przyoszczędziła - brak wygłudzenia w pokrywie silnika, uszczelka pod listwę tylnej klapy pojawiła się dopiero po gwarancyjnej naprawie powierzchni lakierniczej (listwa pod wpływem wibracji uszkadza lakier w narożnikach)
po 3 latach zatarł się silnik jednego z wentylatorów chłodnicy - serwis chciał wymieniać cały zespół (1k PLN) - wziąłem zamiennik samego wiatraka za 250 + robocizna innch poważnych usterek nie stwierdziłem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 102KM 75kW [l/100km]

7,3