Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Kombi

Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia I Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
Ogolnie polecam bo za niewielkie pieniądze macie duże auto dla rodziny 2+1 z dużym przestronnym bagaznikiem, które pali umiarkowanie i nie psuje się.
To nie jest sportowy motor, przeciętne osiągi i raczej nie do wyścigów czy szybkiego wyprzedzania aut jadacych w kolumnie na polskich drogach. Jedyna usterka w motorze a w zasadzie w jego sterowaniu to awaria czujnika temperatury koszt 80 PLN. Symptomy to nagły samoistny wzrost obrotów, lub auto nie chce odpalić. Wszystko przez czujnik który wadliwie informuje o temp. silinika. Ale ogolnie bezawaryjny jesli chodzi o mechaniczne elementy silnika. Tylko regularnie serwisować co 15 000 a bedzie Wam służył całe lata.
Jedynka wchodzi paskudnie ten typ tak ma! Reszta biegow OK!
Bez szaleństw ale zadowalająco!
Przód OK. Tył trzeba się przyzwyczaić ale duże i fantastycne lusterka pomagają przy cofaniu.
Pokrętła nawiewów rozmieszczone do niczego powinny być wyżej. Reszta przełaczników spoko.
Ja miałem autko bez klimy ale nie moge narzekać nawiewy pracują bez zarzutu i skierowane są własciwie.
Przód OK. Tył maskara mało miejsca i niewygodne fotele. Lepiej nie siadajcie z tyłu jadąc w długą podróż. Bagażnik rewelacyjny! Całą kuchnie przewiozlem z IKEI oczywiście na 2 razy ale to i tak szok.
To nie jest mocna strona Skody. Od czasu wyjazdu z salonu drzwi z prawej strony jakby nie były zamkniete, w salonie nic nie mogli poradzic. Słychać było lekki hałas.
To nie jest paliwożerna jednostka. Pali raczej w normie przy tej wadze auta i tej mocy silnika.
Wymiana skórki dookoła lewarka zmiany biegów, ale najwazniejsza z nieistotnych dla jazdy usterek to, osłona silnika jest za nisko zamontowana i to powoduje, ze po jakims czasie sie obrywa i wynikają z tego same cyrki. Również zderzak uważajcie na wyższe krawezniki przód jest tak nisko to chyba jakiś kretyn projektował (sorry za słowo!) Opisany powyżej czujnik temperatury. Aha i skopany przez VW system podnoszenia szyb z przodu. Zawsze miałem jazde że szyba od strony kierowcy po nacisnieciu opuszczala sie sama do dolu to było "urocze".
Brak powaznych usterek powiem Wam jedno do 100 000 nie zdarzyło sie żeby Skoda nie odpaliła od pierwszego razu, albo żeby sama zgasła. Potem pojawił się problem z czujnikiem który zignorowałem na początku i który pare razy mi napsocił. Ale po wymianie miodzio.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 102KM 75kW [l/100km]

6,6