Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Kombi

Tomek, 9 lat temu
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Skoda Octavia I Kombi 2.0 115KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Nic mnie nie zaskoczyło. Zakup był przemyślany, a kasa na LPG odłożona. Widziałem dokładnie czego szukam i nie rozczarowałem się. Ten samochód, a właściwie silnik ma jeden cel: jeździć na LPG długo i bezawaryjnie.
Przeniesienie napędu : Ta skrzynia jest nieprzyjemna :)
Przejechane od sprowadzenia 120000 km, całość na LPG. Jak się nie ma wygórowanych oczekiwań i potrzebny jest dupowóz z punktu A do B to ten, już lekki zabytek techniki, spełnia wszystkie wymagania.
Silnik przeciętny, nie był szczytem geniuszu konstruktorskiego już w momencie powstania czyli gdzieś w latach 80 :). Co do spalania oleju, u mnie jakieś pół litra na 4-5 kkm, tragedi nie ma. Mocy nie ma, obrotów nie lubi. Lubi, nawet kocha LPG.
Tu bardzo przeciętnie. Działa, czasem przyhaczy. Brakuje "6".
Nie narzekam. Dość twardo, w miarę trzyma się drogi. Co najważniejsze w Polsce - wszystkie części do jego naprawy są tanie. Hamulce wystarczające. Nigdy z powodu zawieszenia nie byłem postawiony w krytycznej sytuacji na drodze
Jest OK. Dość mała szyba z tyłu w wersji kombi, ale nie ogranicza widoczności. Dla ludzi z problemami z cofaniem przydają się czujniki parkowania.
Wszystko na miejscu i tam gdzie tego oczekujemy, może dlatego, że od zawsze jeżdże czymś z grupy VW lub Volvo gdzie nie ma się do czego przyczepić
Wentylacja jest, ogrzewanie jest, klimatyzacja (manulana) jest. Wszystko działa w stopniu wystarczającym (chyba, że masz 5 osób na pokładzie to zaczyna się problem parujących szyb)
Z przodu OK, mimo mojego dość sporego gabarytu. Z tyłu biednie (tak do wieku 10 lat :) ). Bagażnik pojemny, ale tego nigdy w tym samochodzie nikt nie kwestionował.
Odgłosy jazdy przy w miarę sprawnym zawieszeniu są więcej niż akceptowalne. Za to silnik to kwintesencja niekompetencji i oszczędności przy projektowaniu wygłuszenia komory silnika. Powyżej 130 km/h jest już, delikatnie mówiac, głośno.
Tu jest jedna ocena: doskonale. Ten samochód jest śmiesznie tani w utrzymaniu pod każdym względem. Tanie paliwo, tanie części, tani mechanicy. No i po tych paru latach brak korozji, której w samochodzie nie znoszę.
Bez komentarza. Jest dobrze. Jako benzyna, której nikt nie chciał kupiony na grosze. Teraz już niestety nie jest tak dobrze ze względu na małą ilość tych ze znaczkiem TDI w akceptowalnym stanie. Do tego dość droga instalacja LPG, która zwróciała się po pół roku. Czego chcieć wiecej...
Zamek tylniej klapy. Jak w większości VW zgnił mikrostyk. Poza tym rzeczy eksploatacyjne tarcze, klocki, amory. Naprawdę się nic nie dzieje.
Wymienione kompletne sprzęgło. Raczej na moje życzenie niż z konieczności. Coś wysoko brało i działało tym na nerwa.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

8,6