Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Kombi

Zibi, 7 lat temu
Rok produkcji 2003
Skoda Octavia I Kombi 2.0 115KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Polecam ludziom lubiącym spokój ducha.
Ocena bardzo pozytywna. Auto jest niezawodne. Nie ma żadnych usterek po 60 000 km ( przebieg 260 000). Zawsze wraca do domu. Niezwykle pakowny bagażnik. Tanie i powszechnie dostępne części. Prosta konstrukcja. Brak psujących się wynalazków typu elektryczny hamulec ręczny, koło dwumasowe, turbosprężarka, rozbudowana elektronika. Bardzo elastyczny silnik - przyjemna jazda bez ciągłego "wachlowania" . świetnie współpracuje z LPG. Dobrze ciągnie przyczepy( mam campingową i towarową). Byłoby pięć gwiazdek gdyby nie dwa minusy: - po zakupie zmieniłem pierścienie tłokowe ponieważ stare pierścienie zostały zalepione nagarem i nie zbierały oleju więc silnik palił olej ( poprzednSzczi właściciel musiał używać byle jakiego oleju lub go nie zmieniał) - mało miejsca na nogi na tylnej kanapie.
Prosta konstrukcja. Brak psujących się wynalazków typu , koło dwumasowe, turbosprężarka, rozbudowana elektronika. Bardzo elastyczny silnik - przyjemna jazda bez ciągłego "wachlowania" . świetnie współpracuje z LPG. Dobrze ciągnie przyczepy( mam campingową i towarową). Jedyny minus - - po zakupie zmieniłem pierścienie tłokowe ponieważ stare pierścienie zostały zalepione nagarem i nie zbierały oleju więc silnik palił olej ( poprzedni właściciel musiał używać byle jakiego oleju lub go nie zmieniał). Trudno mi było to sprawdzić przy zakupie (nie dymił!).
żadnych problemów. Chodzi idealnie.
Dla mnie trochę za twardo. Wolę miękkie "francuzy".
Komfort dobry ale mogło by być bardziej miękkie zawieszenie, bardziej miękkie siedzenia no i ciszej w środku podczas szybkiej jazdy.
Bez zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu.
Zima czy lato climatronic robi komfort.
Z przodu dobrze z tyłu mało miejsca na nogi.
Głośno od kół i podczas szybkiej jazdy ( ponad 100 km/h jest coraz głośniej).
Super !
Bardzo dobry wybór mimo drogiego zakupu.
W zasadzie brak.
Zawsze wraca do domu. Jednak po zakupie zmieniłem pierścienie tłokowe ponieważ stare pierścienie zostały zalepione nagarem i nie zbierały oleju więc silnik palił olej ( poprzedni właściciel musiał używać byle jakiego oleju lub go nie zmieniał). Trudno mi było to sprawdzić przy zakupie (nie dymił!).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

7,9