Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2007 - Oceń swoje auto
Kupiłbym taką następną
Doskonała elestyczność na niskich obrotach. Zmny silnik troche klekocze, ale 2 min pracy i wszystko OK. Wyciszenie kabiny przy tym silniku mogło by być lepsze - trochę za głośno powyżej 130 KM/h
Trochę nieprecyzyjna, ale nigdy nie było z nią problemu - auto mam od nowości
Stara konstrukcja, trochę buja na łukach, ale silnik TDi może ´wyprostować´ Cie z opresji
Wszystko super, z wyjątkiem tyłu, nie mam czujników cofania, ale próbowałem koło domu przy bramie i juz wiem dokładnie na co mogę sobie pozwolić.
Prostota aż do bulu, mam wersję ELEGANCE i nie wiele sie różni od innych, ale wszystko na swoim miejscu.
Super, może z wyjątkiem wysokich mrozów (-20) kiedy trzeba wybrać, albo rozgrzewamy silnik, albo kabinę. Mam climatronic, wiec nie ma problemu w lecie - tryb AUTO i wszystko GRA.
Jestem wysoki (186) i lubie siedziec niżej - tutaj niestety fotele nie dają takiej możliwości. Fotele nieco niewygodne. Za to przestrzeń z tyłu beznadziejnie - to po prostu podłoga Golfa.
Przy wysokich prędkościach i silniku TDi nie jest za dobrze. Ale da Sie wytrzymać.
Doskonale!!! trasa prekośc do 110KM/h - 4.3 L/100km, trasa do 150KM/h - 5.5 L/100km, miasto 6.2 L/100km
Wersja Elegance´2003 TDi 110koni - 74KPLN - porównywalny golf - 84KKM
Tylko leje paliwo i wymieniam co 15KKM olej i filtry.
po ok 80KKM wymiana przedniego lewego Łożyska koszt 240 PLN.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,2