Lista ocen Skoda Octavia I (663) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 874 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Jak na klasę samochodu, wyciszenie jest OK. Do 100 km/h można spokojnie rozmawiać. Na autostradzie 130 - 150 km/h robi się niestety trochę głośniej. Ale i z narzeczoną, i też kiedyś z kolegą, byłem w stanie prowadzić rozmowy i oboje siebie słyszeliśmy. Kwestia przyzwyczajenia. Wspomnę jeszcze tutaj o dwóch rzeczach. Silnik na biegu jałowym potrafi zejść do prędkości obrotowej poniżej 700 obr/min (klimatyzacja wyłączona). Ten typ tak ma....
~orkadon@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 130KM 96kW
Przy prędkości 190 km/h dźwięk przypominał rotor śmigłowca, przy robieniu "górki", kiedy potrzeba najwięcej mocy. Jakieś huczenie przy kołach. Brzydki dźwięk przy "żyłowaniu" na niższych biegach, ale jak na tą klasę OK. Pisząc klasa mam na myśli klasę C, ponieważ do takiej zaliczam OCtavie II, jak ktoś nie wierzy, to polecam zmierzyć nadwozie i zapytać na jakiej bazie powstał ten pojazd. Tylko, że marketing Skody jest tak przekonywujący, a...
~Qrek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Spodziewałem się mega hałasu. Przynajmniej tak wynika z opinii na Autocentrum, a jest niewiele głośniej niż w Passacie. Odgłosy silnika słychać, ale nie jest to drażniące, za to bardziej wkurza hałas pracującego zawieszenia na polskich drogach. Generalnie dziur nie widać i nie czuć tylko słychać. No ale, cóż to jest Skoda, a nie Audi. Zaskakujące jest to, że przy wyższych prędkościach (pow. 140km/h) nie szumi powietrze z drzwi... Za to...
~Ayor
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Wyciszenie? Jakie wyciszenie?? A na poważnie: zawsze wiedziałem, że "silnik jest". Nawet radiem nie dawałem rady oszukać uszu. Jak jednak wykonałem ostatnio jazdę próbną na Chevrolecie benzynie, to stwierdziłem, że tam silnika chyba nie ma w ogóle. Na szczęście był tam obrotomierz i wiedziałem, że raz uruchomionego nie ma co uruchamiać ponownie. Koniec końców, po powrocie do mojej Oktawki definitywnie potwierdziłem po prostu brak wyciszenia.
~Hubert89k
Kombi 2.0 115KM 85kW
Do prędkości 100 km/godz (wg GPS) czyli ok 2800 obr/min jest względnie cicho. Można swobodnie rozmawiać, słychać głównie szum opon i szum opływającego karoserię powietrza. Przy prędkościach powyżej 130-140km/godz spory hałas, trzeba mocno podkręcić radio by zagłuszyć silnik i szum powietrza. Jak na wiek auta mogę to przeboleć, choć dłuższe trasy autostradą to nie jest najmocniejsza strona akurat mojego egzemplarza.
~polandojin
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
wyciszenie to raczej slabsza strona autka. to 100km/h to jak Cie moge. ale 120km/h to juz nie jest to czego oczekiwalem po aucie tej klasy. ROzumiem, ze w Megane moze łeb urwac od huku, ale nie w poządnym Niemcu :) Prosze jednak zwrocic uwage na fakt, ktory wspomnialem na poczatku - auto nie jest wyczynowym ani zadnym innym wymyslem. ot zwykle autko i poziom wyciszenia nie powinno nadto zaskakiwac
~jarpoz
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Nie jest źle. Mam wrażenie że silnik z pompą rotacyjną jest o wiele mniej natarczycy niż wersja z pompowtryskiwaczami ( też jeździełem ). nIESTETY ODNOSZĘ WRAŻENIE ŻE PRZY PRZEBIEGU 60 TYS KM JEST GŁOŚNIEJSZY - i to zarówno silnie, zwłąszcza powyżej 120 km / h, pojawiają się też oscylacyjne ( w sumie ciche ) dźwięki związane z toczeniem kół. Mam wrażenie że głośniej pracuje klimatyzacja.
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Na postoju, zwłaszcza na zewnątrz wyraźnie słychać że to Volkswagenowskie TDI, nie pracuje z kulturalnie. Na trasie do 130 km/h jest naprawdę dobrze, trudno się do czegoś przyczepić, przy dynamicznym przyspieszani słychać delikatny świst turbiny, który jest całkiem przyjemny, powyżej zaczyna być głośno ale akceptowalnie, nawet przy max. 195 km/h (licznikowo) jest oki.
~Paweł
Kombi 1.9 TDI 4X4 100KM 74kW
Fabryczne jest słabe. W aucie jest dość głośno już przy 100km/h. Dodatkowe wyciszenie drastycznie poprawia komfort jazdy. Wyciszenie drzwi i przestrzeni bagażowej daje możliwość swobodnej rozmowy nawet przy ponad 180km/h. Ale, że tyle nie jeżdżę to przy standardowych, rozsądnych szybkościach w aucie jest po prostu cicho i jedzie się super.
~Dariusz13
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak na auto w tym wieku jest bardzo ok. Duża zaleta samego nadwozia (podobno opływowe i szumy powietrza praktycznie nie są słyszalne nawet przy dużych prędkościach). Oryginalne detale dopracowane (montaż zamiennika lusterka wprowadził np. świst powietrza - minimalnie większa szczelina między lustrem i obudową).