Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback Facelifting

Pablo, 11 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2012
Skoda Octavia II Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : To co przyczyniło się do tego wyboru to przestrzeń bagażowa i w kabinie.W tej cenie nie ma innego wyboru.
Oceniam to autko pozytywnie bez żadnych emocji takie jeżdzidełko do pracy tyle,że przestronne i nieżle wyposażone wersja FRESH + parę dodatków.Właśnie takie chciałem które nie wpływa na spokój mojego snu.Całość poprawna przynajmniej na razie.
Silnik jak na swoją pojemność niezły,moim zdaniem idealny do miasta,niestety na autostrady nie polecam,co ciekawe do 100km/h spalanie naprawdę niskie,natomiast powyżej dramatycznie rośnie.Elastyczność zadowalająca na 3 i 4 biegu autko bardzo żwawo reaguje na gaz.Powyżej4500 rpm kończą się możliwości tego silnika.
Skrzynia biegów precyzyjna,przełożenia dobrze dobrane,czasami haczy wsteczny ale sporadycznie.
W porównaniu z poprzednikiem(fiat bravo)niema rewelacji,przy mocniejszych podmuchach wiatru auto miota się po drodze,szybkie pokonywanie zakrętów też nie należy do przyjemnych buja się jak dorożka.Dobrze wybiera nierówności taka namiastka komfortu.
Jak na samochód a tych wymiarach jest nieżle,duże lusterka+czujniki parkowania i jest ok.
Wszystko pod ręką jak to u niemca.
Climatronic daje radę.Silnik szybko się nagrzewa przez co i w kabinie szybko robi się ciepełko.Na zimę polecam podgrzewane fotele zanim wnętrze się nagrzeje już mamy ciepełko w du...(pośladki i plecy)
No tutaj jest super przestrzeń to była podstawa mojego wyboru w tej klasie,lepiej było tylko w VW jetta ale cena wypadła na korzyść ŚKODY.
Wyciszenie na przyzwoitym poziomie,powyżej 150km/h już głośno ale nie męczy
Zużycie paliwa na własne życzenie można uzyskać 5,5l a można też 11l wszystko zależy od temperamentu kierowcy jak w każdym silniku turbo benzynowym
Za niecałe 60k niezły nabytek(oczywiście po długich negocjacjach).Co do jakości czas pokaże,to moja pierwsza skoda więc na razie obserwuję.
Na razie nic
nic