Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback Facelifting

Tomek, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2011
Skoda Octavia II Hatchback Facelifting 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
po ponad 40 000 km nie mam powodów do narzekania Samochód miał spełniać swoją funkcją czyli jeździć mieć wmiarę dużo miejsca dla pasażerów i w bagażniku.
Bardzo fajny silnik bez problemowy jak dla mnie pozwala na sprawne poruszanie się. Moc i moment na tyle wysokie że nie ma problemu z wyprzedzaniem
W mieście trzeba trochę pomachać lewarkiem ale po kilku tygodniach można już wyczuć elastyczność i wiedzieć kiedy redukować do 3 a kiedy do 2. Biegi wchodzą tam gdzie powinny fajny krótki lewarek.
widoczność jest ok przy regulacji fotela góra dół można ustawić optymalną pozycję.
pamiętam że na początku miałem problem z ustawieniem nawiewu mało widoczne ikonki ale po kilku tygodniach już się nie patrzy na ikony tylko robi to automatycznie.
dwa razy w roku trzeba wymieniać filtr przeciwpyłkowy szybko łapie smrodek - wymiana banalna a koszt to 2-3- zł także da się żyć.
jak na auto tej klasy duuużo miejsca dla każdego.
do 130 km /h jest całkiem cicho powyżej też nie ma tragedii
średnie spalanie od nowości 8,7l
jak kupowałem przy posiadanym wyposażeniu i ilości miejsca dla kierowcy i pasażerów, wielkości miejsca w bagażniku oraz ceny zakupu brak było konkurencji. Myślałem o kupnie C4 ale niestety diler był mało elastyczny. Astra 3 o wiele mniejsza i ten plastik na panelu środkowym odpychał. Fukus i Auris niby fajne ale niestety też o wiele mniej miejsca w środku.
bez przygód, a spalony bezpiecznik od tylnej szyby fabrycznie był włożony za słaby po włożeniu właściwego chyba 30 A bez problemu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

9,1