Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback Facelifting

Jacek, 6 lat temu
Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2010
Skoda Octavia II Hatchback Facelifting 1.6 MPI 102KM 75kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie świetnie zestrojone - fajnie wybiera nierówności i nie tłucze na dziurach.
Auto godne polecenia. Stosunek jakość-cena jak najbardziej się zgadza, nie odstaje od takich marek jak VW czy BMW. Utrzymanie samochodu jest tanie, jedynie spalenie mogłoby być mniejsze i brak 6 biegu!
Motor starej konstrukcji i niezawodny. Brak problemu z elektryką, przeciętny majsterjowicz jest w stanie sam wszystko wymienić - części bardzo łatwo dostępne a do tego jest mnóstwo zamienników - barrdzoo tanie części. To jedyny benzynowy silnik w tej skodzie, który łyknie gaz. Auto bardzo ladnie sie prezentuję, jest bardzo ergonomiczne a bagażnik przewyższył moje oczekiwania. Plastiki wcale nie trzeszczą podczas jazdy! - są wygodne i przyjazne dla oka. Auto godne polecenia - zachęcam do przeczytania całości mojego wpisu!
Wszystko OK. Fajna synchronizacja biegów - pod górkę w korku można zmienić bieg z 2 na 1! Szkoda tylko że brak 6 biegów do przodu :-(
Nie jest to sportowy samochód, ale na zakrętach przy wyższych prędkościach strasznie go nie wyrzuca. Nie ma do czego się przyczepić. Zwykły codzienny samochód - wygodnie się to prowadzi w mieście jak i trasie.
Z tyłu jak na hetchback jest całkiem ok. Przód bez zastrzeżeń.
Fajna regulacja kierownicy - w dwóch płaszczyznach i to z długim wysunięciem. Sama kierownica jest wygodna, duża. Tunel środkowy oddziela nas od pozycji pasażera - łatwy dostęp do radia i schowków, regulowany podłokietnik (Przód/tył) jest bardzo wygodny. Czytelne i wyraziste zegary.
Co tu dużo mówić- klimatyzacja działa. Dużym plusem są nawiewy na tył.
Wygodny samochód, ale nie chciałbym jechać nim w długą trasę z tyłu - w końcu to hetchback.
Jak dla mnie ok - przy prędkości ponad 140km/H można normalnie+ rozmawiać z pasażerami, słuchać muzyki czy też rozmawiać przez telefon .
Na prawdę jestem mile zaskoczony kosztami utrzymania tego samochodu- części zamienne bardzo bardzo tanie i wszędzie dostępne od ręki. Koszty wymiany części też nie są duże, każdy mechanik poradzi sobie z tym samochodem i nie skasuje jak za zboże! Jedynym małym minusikiem jest spalanie - ale cała reszta nadrabia.
Mimo stereotypu że skoda to tandetny plastik, przekonałem się do tego auta i nie żałuję! U mnie plastiki podczas jazdy nie skrzypią (nie wiem jak w powypadkowych egzemplarzach gdzie coś było rozbierane). Auto nie jest awaryjne, bardzo dobrze się prezentuje i nie traci dużo na wartości.
Prawie rok posiadam samochód - wymieniłem w nim rozrząd, filtry, oleje i żarówkę pozycyjną..
Tylko uszczelka pod zaworami- rozmawiałem z mechanikami i mówili mi że to standard. Przy przebiegu 180tys miałem lekkie zapocenie i mówili mi że to pewnie od nowości i śmiało mogę z tym jeździć - dla świętego spokoju wymieniłem tą uszczelkę (koszt części z robotą nie przekroczył 300zl)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 102KM 75kW [l/100km]

8,2