Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi Facelifting

darek, 6 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia II Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
wymieniłem tylko jedną żarówkę .i oczywiście olej co rok.Samochód moim zdaniem na osiem w skali do pięciu ,jechałem nim do Chorwacji 15 h bez żadnej przerwy z 3 rowerami na platformie i na pewno nikomu drogi nie zagradzałem.Kraków -Zielona Góra 2 x w roku i jakie furasie na poboczu mijałem to tylko marzenie.Nie będę dalej wychwalać bo ktoś mnie tu posądzi o stronniczość ,ale kupując w/w samochód w dużej mierze kierowałem się opinią przedstawioną przez ludzi którzy wystawili je na autocentrum.Czekałem z wystawieniem swojej opinii moim zdaniem wystarczająco długo żeby stwierdzić ,że to był bardzo dobry zakup.
Wcześniej jeździłem fiatem uno i golfem 4 sdi teraz to jak przesiąść się z roweru na motorower,silnik pomimo że ma małą pojemność jest naprawdę bardzo udaną konstrukcją ,co roku pokonuję trasę nad morze przeszło 400 kl.z platformą z 3 rowerami i nigdy mi nie zabrakło mocy.
po 7 latach chodzi jak po zakupie ,nic w niej nie było majstrowane,żadnego oleju nie wymieniałem.
dla mnie ok.
brudzi się, a tak to rudej nie widzę.
jak jadę sam to widzę wszystko.
ok.
co dzień pokonuję w jedną stronę 5 k to za bardzo mi się zimą nie nagrzeje ,ale nic odpukać się nie popsuło jak do tej pory.
ok.
średnie
ja w ten samochód jak do tej pory nic nie włożyłem nic poza olej i benzynę,no i wcześniej wspomnianą żarówkę.
10 na 10
lakier na aucie wrażliwy na gałęzie w lesie,z racji że często jeżdżę nad jezioro to krzaki trochę go sponiewierały,plastik przy przełącznikach od otwierania szyb w jednym miejscu pękł.ale trzeba mieć sokoli wzrok ,żeby to dostrzec.Olej jak kupuję 4 l na wymianę to przez cały rok przez 6 lat zbieram w tych puszkach nigdy nie dolewam.Pewnie jak ktoś moje opinie na temat tego samochodu przeczyta to pomyśli ,że pracuję w skodzie ,a ja zajmuję się remontami łazienek i ten samochód jeszcze służy mi jako małe auto dostawcze.
nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]