Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi Facelifting

Sławek74, 6 lat temu
Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia II Kombi Facelifting 1.6 MPI 102KM 75kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność.
Inne : nie ma
Auto dla rodziny. Kupiliśmy gdy rodzina powiększyła się do 2+2. Niezawodne (poza przepalającymi się kilka razy w roku żarówkami H7 - światłach dziennych i dwukrotnymi - co 2 lata- problemami z bezpiecznikiem wentylacji klimatyzacji) auto bezawaryjne. Nigdy nie było problemów np. z odpaleniem w zimie. Dość przyjemnie prowadzi się - jest dość miękko zestrojone ( jak na niemiecko-czeskie). Silnik niezbyt mocny ale niezawodny. Atutem duży bagażnik. Gdy pojawiło się 3 dziecko okazało się, że jest trochę za mało miejsca z tyłu, ale gdy zacząłem rozglądać się za większymi samochodami to okazało się, że obecne konstrukcje typu Sharan , Zafira , Grand Picasso są co prawda większe ale napędzane są silnikami 1.2 - 1.4 turbo i są dość drogie 80-100 tys. za podstawowe wersje. Jak na razie żadnych kłopotów z korozją.
Silnik niezawodny. Podobno łatwy w obsłudze i nadaje się do LPG. Spalanie ok 7-8 l /100 km a w mieście ok 10l/100km. Nie bierze oleju przez 7 i pół roku dolewałem chyba dwa razy. Do miasta i przy małym obciążeniu silnik sobie radzi. Na autostradzie "dostaje kopa" powyżej 130 km. Można spokojnie jechać 150-160 km/h a nawet szybciej ( do 180 km + trochę więcej). Trzeba oczywiście uważać na boczne podmuchy auto jest dość długie a rozstaw osi to tylko 257 cm. Dociążony bagażnik powoduje nadsterowność. Generalnie trzeba uważać przy wyprzedzaniu - słabe przyśpieszenie 12,5 do setki. Silnik dość głośny.
Wydaje mi się, że ocena pomiędzy dobrze a doskonale byłaby dokładniejsza. Praktycznie zero problemów. Zdarza się problem ze wstecznym ale wystarczy lekko przesunąć na luzie i jest ok. Auto mam od początku (marzec 2010) już 7 i pół roku i bez awarii.
Jak wyżej ocena dobrze jest za niska doskonale za wysoka. Auto jest według mnie rodzinnie zestrojone jest dość miękkie. Nie prowadzi się tak jak np. Focus ale mnie się podoba taka średnia ( pomiędzy francuskimi a np. Fordami). rzeba oczywiście uważać na boczne podmuchy auto jest dość długie a rozstaw osi to tylko 257 cm. Dociążony bagażnik powoduje nadsterowność.
Widoczność co najmniej dobra. Auto jest długie. Długi bagażnik poza tylną osią. Czujniki parkowania potrzebne.
Dość duże, pakowne auto. Duży bagażnik. Auto mogłoby być kilka centymetrów szersze ( z 5 cm). Brakuje miejsca dla 3 osoby z tyłu. Proponuję jednak do takich samochodów 2 strefową klimatyzację - której nie mam a przydałaby się. Bagażnik z dość wysokim progiem i bardziej głęboki niż szeroki. Generalnie auto ergonomiczne.
Coś pomiędzy przeciętnie a dobrze. Bliżej dobrze. Klimatyzacja wydajna na 3 i 4 - jest jednak wtedy głośna i bardzo głośna. Ogrzewanie potrzebuje trochę czasu ale sprawne.
Sporo miejsca dla 4 osób . Brakuje dla 3 osoby na tylnych siedzeniach. Nie mieszczą się 3 foteliki ale również przy 2 fotelikach żona ( dość drobna ) nie ma zbyt dużo miejsca. Dobre fotele.
Powyżej 90 km/h głośny.
Praktycznie bezawaryjny. Serwis sprawny , mógłby być trochę tańszy
Bardzo dobrze. Aktualnie brakuje tego typu dość prostych dużych i bezawaryjnych samochodów. Nie mogę się przekonać do Skód z 1.4 TSI ( podobno są coraz lepsze).
Często przepalają się żarówki H7 ( dość łatwo można samemu wymienić) i dwa razy wentylator klimatyzacji. Raz przytopił sie bezpiecznik odpowiadający chyba za kierunkowskazy.
Żadnych przez 7 i pół roku eksploatacji. Dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 102KM 75kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Skoda Octavia II Kombi Facelifting 1.6 MPI 102KM 75kW