Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi Facelifting

gruby dick, 9 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Skoda Octavia II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : wow - po gwarancji założę czip na 180 koni.
Inne : przepalające się żarówki
Ogólnie warte polecenia auto, ale drugi raz bym go nie kupił w manualnej skrzyni biegów, do tego samochodu koniecznie wybierzcie dsg.
Bardzo dobry silnik, mega elastyczny, niskie spalanie, zero usterek do 62 tys. przebiegu, cichy, nie bierze ani kropli oleju, nie klekocze, nie jest ani za cichy, ani zbyt głośny. Przy przyspieszaniu na dwójce, trójce czy czwórce większość samochodów zostaje z tyłu, jedynie powyżej 140-150 km/h szósty bieg już na takie wciskanie w fotel nie pozwala. jeździ sie przyjemnie.
Przy włączonej klimie zdarza się, że gaśnie przy ruszaniu, ale może ja ruszać nie potrafię... precyzyjna. szósty bieg troszkę długi. aha, jadąc na czwórce z prędkością 50 km/h w samochodzie jest za głośno. drży. może to niektórym przeszkadzać, szczególnie tym, którzy zwracają uwagę na podpowiadacza zmiany biegów (ekonomiczna jazda). tutaj na pewno dsg byłaby idealna. wiem, ponieważ sprawdziłem.
bardzo dobry, pewnie się prowadzi i nie myszkuje. ale pod względem komfortu, jest to samochód sztywny i nie wybiera już tak sprawnie i bezgłośnie dziur jak passat czy mondeo.
wzorowa. ogromne lusterka i spore szyby.
No w tym punkcie octavia to wzór. wszystko jest pod ręką tak jak trzeba.
Bez uwag.
Nie tak jak w passacie czy mondeo, ale na prawdę, więcej miejsca w środku nie potrzeba po prostu. jest wygodnie, obszernie, bagażnik prawie 600 l. zaznaczę, ze tak wygodnych foteli z przodu nawet bmw m3 nie posiada moim skromnym zdaniem...
Niestety octavia nie jest dobrze wyciszona. szum wiatru od 80 km/h mnie osobiście przeszkadza. słyszalny jest tez hasał z kół. dźwięk silnika w ogóle natomiast nie przeszkadza.
przeglądy dwa serwisowe przy 30 i 60 tys. przebiegu kosztowały 950 zl i 1300 zł przy 60 tys. km. w aso. nic nie było wymieniane poza piórami wycieraczek, olejami, filtrami, w tym kompleksowe mycie i odgrzybianie. spalanie kształtuje się na poziomie: - sama jazda po warszawie 6,2 l, w zimie 6,8l. - jak wyskoczę poza miasto to gdy nie szaleję (do 140 km/h i bez przyspieszania gwałtownego) 4,8-9 l. - trasa wrocław - warszawa zszedłem jadąc z żoną (ryczy że jeżdżę za szybko :) ) do 4,5 l. - Natomiast trasa np. warszawa poznań prędkości prawie stale 180 - 200, komputer pokazuje średnio 7,8. Cykl 50 proc. miasto i 50 poc. poza nim, jakieś 5,5 l i takie spalanie zwykle mi pokazuje komputer. to są wyniki bardzo dobre moim zdaniem.
hmmm...
póki ani jednej usterki. przepalają się przednie żarówki namiętnie.
brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW [l/100km]