Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi Facelifting

Filip, 3 lata temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Skoda Octavia II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Taki samochód bardzo użytkowy. Wystarczający, idiotoodporny. Ten samochód nie jest dla fanów motoryzacji. To samochód użytkowy, przemyślany, dobrze skalkulowany, trwały, tani w utrzymaniu. Ma wszystko czego chce człowiek by jeździć z punktu A do B. Warto dopłacić do dobrej wersji wyposażenia, bo wraz z wersją zmieniają się często materiały z których wykonane jest wnętrze. Ambiete było chyba najtańszą wersją, mi się trafiła Elegance, to auto o klasę lepsze i warte dopłaty.
To jeden z najlepszych silników, wystarczająco mocny i niewiarygodnie oszczędny.
Bardzo dobrze zestopniowana, biegi wchodzą lekko z charakterystycznym zapięciem/klikiem.
Prowadzi się dobrze, pewnie, choć przy prędkościach autostradowych i wyższych także przy silnych podmuchach wiatru lub w koleinach myszkuje delikatnie. Ale to moje odczucie, a jeżdżę tez nowym BMW. Skoda jest drugim autem w domu więc nie mam porównania z autami tej samej klasy.
Nie mam nic do zarzucenia wersji Elegance. Wnętrze wielkościowo przeciętne, wystarczające, możliwości przewozowe bardzo duże - bagaznik. Wykonanie różne, ale nic nie skrzypi. Sztywne pewne nadwozie.
W naszej wersji wspomagane czujnikami cofania z tyłu i z przodu.
Wszystko proste i intuicyjne, lubię pozycje za kierownicą, jest dla mnie idealna, mam 189 cm wzrostu.
Automatyczna klima działa szybciej niż w innych autach. Silnik długo się grzeje, olej jeszcze dłużej, ale auto ma chyba dogrzewanie, i grzane fotele poprawiające komfort zimą.
Dla kierowcy dobra pozycja i sporo miejsca, dla pasażerów z tyłu jak w kompakcie. Bagażnik - nie ma o czym opowiadać, ładowność tez duża nie wpływa na prowadzenie.
Słabo. Nie ma tragedii, ale jednak można by poprawić. Mimo wszystko nie są to dźwięki od których puchnie głowa.
Części dostępne, auto się na razie nie psuje. Wszystko jest mega popularne.
Samochód jest nudny i porządny. Cena wysoka, ale koszty eksploatacji przewidywalne.
Wymiana wtryskiwacza, ale taka naprawa na blisko 200 tys. km, to chyba nic wielkiego. Poza tym klocki, tarcze, coś tam w zawieszeniu. Niskie ceny części powodują, że nie zapadło mi nic w pamięci. Takie eksploatacyjne rzeczy przy okazji wymiany oleju. Auto nigdy nie zawiodło.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW [l/100km]

5,2