Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

Jersey, 11 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2010
Skoda Octavia II Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik naprawde dobry ale czy wytrzmya 200 tys km, czas pokaże.
Trudno ocenić to auto. Polacy chyba je lubią bo jest liderem sprzedaży, ale dla mnie nie jest ani dobre ani złe poprostu przeciętne. Doznania z jady żadne, wsiadasz jedziesz dojeżdżasz, wymiotujesz bo auto jest tak poprawne tak nie ciekawe i tak mdłe. Jeździłem tez Fiatem Bravo 1.4 Multiair 140KM w wersji SPORT nie jest tak dopracowanie a mimo to tym samochodem chce się jeździć, jest poprostu lepsze (dla niektórych to może herezja, ale tak jest).
Silnik naprawde super. Ochoczo rozpęcza samochód, nie ma problemów z dynamiką, nie martwię sie przy wyprzedzaniu kolumny pojazdów. Jednym słowem daje rade.
Bardzo precyzyjna, biegy łatwo i lekko wpadają na swoje miejsce.
Nie zachwyca mnie wcale. Niby wielowachacz a jedzie sie jak deską do prasowania zero jakich kolwiek emocji, dosyć głośno pracuje wszystko słychać, ale nie tak jakby miało sie coś rozlecieć ale potpostu zwykła nie wyciszna praca zawieszenia. Bardzo słabe sprężyny z tylu ,ładowność to 550 kg a po załadowaniu 300kg auto już siedzi na asfalcie, zgłosiłem fakt i wymieniono sprężyny na gwarancji, ale nic to nie pomogło nadal są liche.
Przeszkadzają szerokie słupki przednie. Do tyłu tak sobie, naszczęście są czujniki parkowania.
Po niemiecku wszystko na swoim miejscu i pod ręką.
No działa i tyle, takie jej zadanie.
Z przodu nie ma problemu jest ok, przy dłuższych podróżach boli kolano od opierania o centralną konsole. Fotele na krótkich odcinkach ok na długich niewygodne, z tyłu siedzi sie jak na grzędzie, bardzo krótkie siedziska, kanapa nie wygodna. Bagażnik ogromny.
Hym. Silnik cichutki do 3000 tys obrotów mało go słychać, odgłosy toczenia duże tak samo jak pracy zawieszenia. Opływ powietrza słychać po przekroczeniu 140km/h poniżej cicho. Ogólnie nie zaobserowałem elementów wyciszenia poskąpiono na tym.
Jak sie nie katuje pali mało średnio 7l na 100km może spalić mniej może więcej, ale jak na takie osiągi i gabaryty jestem zadowolony
zapłaciłem 64 tys PLN za wersie MINT, lakier metalik, półautomatyczna klimatyzacjia, radio SWING, światlą do jazdy dziennej. Sądze, że to dobra cena do tego co to auto prezentuje.
Do tej pory czyli ponad 60 tys km, zero awari.
to co w niezawodność (drobiazgi)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

7,2