Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

Maly175, 9 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Skoda Octavia II Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Naprawde robi dobra robote :)
Po niecałym roku użytkowania zrobiłem 28 tys , coś juz mogę powiedzieć na temat tego samochodu ;) Autko rodzinne przestronne pakowne, dobrze wykonane w miare przyzwoicie, Jak sie dba to jezdzi ;)
Jak na klekota dobrze sie spisuje i jak narazie nie było z nim problemów. Umiejetna jazda i jest bardzo oszczedny. Podobno problem sprawiały wtryski ale zostały wymienione w akcji serwisowej za darmo. PS. silnik na pompowtryskach a nie na CR
Bardzo dobrze spasowana i precyzyjna.
Bardzo dobrze trzyma sie drogi szczególnie na 225/40/18 kołach. Jest mało komfortowy na dziurawych drogach ,trzeba uwazac na felgi szczegolnie na wystajace studzienki bądz zapadniete oraz dziury w jezdni. 225/45/17 troche bardziej komfortowe choć dziury nie są wiele bardziej dla nich łaskawsze. Na rónej nawierzchi auto jest jak przyklejone,pewnie trzyma sie na zakretach mniej komfortowe jest jesli na poprzeczne garby dziury,sprawia wrazenie ze traci przyczepnosc ( w zakretach), ale tylko wrażenie... ;) Jeśli drobu były by takiej jaki powinny to układ bardzo dobry.
Troche słupki zasłaniają,przys kretach trzeba troche sie odchylic badz wychylic.
Wszystko na swoim miejscu. W RS brak sterowania w kierownicy ,to jedyny minus, ale to RS i chyba tak musi byc ;)
Wszystko ok.
Przy wzroscie 175 bardzo wygodnie za kierownica, z tylu tez nie jest zle.Fotel kierowcy pewnie trzyma w zakretach,nie mecz plecow wygodny na dlugie trasy, 700 km bez wysiadania nie stanowi problemu...
Słyszałem opinie ze przy 200 kmgodz nie da sie rozmawiac?! Po autobanie bez probelemu,cicho jak na ta predkosc i nie odczuwamy jej. To disel wiec do benzyny nie ma co porownywac. Jezdziłem wieloma autami. Do zaakceptowania.
Jak każde auto wymaga wkładu... Wymieniłem dwumase komplet przy 230 tys koszt ( wykonało to ASO Skody przy moich czesciach takich samych jak orginal) 2,5 tys zł , mi zaproponowano w ASO za 4,5 z ich czesciami. Wymiana tarcz i klocow komplet przod i tył, ASO 1,6 tys zł, za czesci, jak sie poszuka mozna znaleźć za 900 zł ( komplet tył przód z tarczmi i kolckami) orginalne w sklepach internetowych... Wiec z czesciami nie jest źle,porownywanie do innych aut. Spalanie w miescie bez problemu mozna dojsc do 6-6,5 l przy spokojnej jezdzie( ale nie jak "emeryt" ;) ).
Kto szuka to znajdzie,można orginalne czesci dostac dużo taniej niz w serwisie.Zadowolony jestem z zakupu.
Padła dwumasa, ale to w kazdym aucie kiedys pada. Innych brak.
Padła dwumasa, ale to w kazdym aucie kiedys pada. Innych brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW [l/100km]

6,8