Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Scout

Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia II Scout 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Przymierzam się do kupna kolejnej Octavii, oczywiście Scouta. Sprawdził się w 100%!
Samochód mam od nowości. Sprawuje się rewelacyjnie. Kupiłem Scouta jako samochód rodzinny, wygodny dla czwórki osób, pakowny, z satysfakcjonującą mocą silnika. Scout dokładnie taki jest! Napęd na cztery koła daje mi komfort jazdy zimą w góry, wyższe zawieszenie pozwala bezstresowo jeździć po dziurawych drogach oraz wyższych krawężnikach. To co najbardziej cenię w tym aucie, to niezawodność oraz niskie koszty utrzymania. Silnik żyleta, w ogóle nie wiem co to jest koło dwu-masowe, skrzynia sprawuje się bez zastrzeżeń. Samochód z racji gabarytów nadaje się zarówno do miasta, jak i na dalsze wakacyjne trasy.
Silnik bez zarzutów, jak na diesla świetnie przyspiesza, można bezpiecznie wyprzedzać, a przyznam, że lubię jeździć dynamicznie.
Skrzynia idealnie zsynchronizowana, zmiana biegów przy jeździe w mieście to sama przyjemność.
Wielkość szyb w aucie umożliwia dobrą widoczność zarówno do przodu, jak i do tyłu. Cofanie nie nastręcza trudności. Przednie słupki mogłyby być trochę węższe.
Samochód przy swojej długości daje naprawdę wygodę jazdy, konsola przyjaźnie zaprojektowana, od pierwszego dnia obsługuje się ją instynktownie. Dodatkowo miejsca na kubki, podłokietniki z przodu i z tyłu, głębokie kieszenie boczne w drzwiach - to wszystko powoduje, że Skodą się naprawdę przyjemnie podróżuje.
Zimą Scout się szybko nagrzewa. Klimatyzacja dzięki nawiewom na tył, latem ochładza również pasażerów. Znalezienie auta z nawiewami z tyłu nie było takie proste, tu producent pomyślał również o korzystających na tylnych siedzeniach - brawo!
Siedzenia przednie miło wyprofilowane, siedzi się wygodnie bez bólu kręgosłupa po kilkugodzinnej jeździe. Z tyłu bardzo dużo miejsca, nawet dla wysokiego faceta jak ja (1,90). Ława tylna wygodna, oparcie dobrze wyprofilowane, nad głową luz.
Jak już wspomniałem, silnik diesla świetnie pracuje, na wolnych obrotach w ogóle go nie słychać. Przy jeździe na autostradzie hałas zupełnie akceptowalny, można swobodnie rozmawiać, przy 170 km/h robi się głośno.
I to jest wisienka na torcie! Samochód pomimo swoich gabarytów i napędu 4 x 4 pali średnio 6,0- 7,0 l na 100 km. Zimą dochodzi przy jeździe miejskiej do 7,5 i to jest maks!. Scout, z tym silnikiem naprawdę mało pali, choć lubię czasem depnąć. Na trasie przy równej jeździe 140 km/h spala 6 l. Części, jak to do Skody, banalnie tanie.
Samochód, przy kupnie, nie był tani, ale uważam, że sprawdził się pod każdym względem i wart był tych pieniędzy.
Nie doświadczyłem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW [l/100km]