Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Scout

Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Skoda Octavia II Scout 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Inne
Zdecydowałem się napisać opinię o tym aucie ponieważ zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Miałem wcześniej Mazdę 6 2.0benz i w porównaniu ze Skodą to przedszkolak. Octavia Scout jest tak kompletnym autem że przerasta moje oczekiwania na wielu poziomach. Niektórzy piszą, że wygląda mało atrakcyjnie ale ja o swojej słyszałem opinie, że jest najładniejszą octravią w mieście :-) i mnie się też bardzo podoba. Auto, aż prosi się aby wykorzystywać wszystkie jego możliwości tzn. ładowność, moc, zdolności terenowe.
Posiadam silnik 2.0 PD 140kM o oznaczeniu BMM. Na początku bałem się tego silnika, ale nic się nie dzieje. Na serwisie powiedziano mi, że w tych silnikach nie pękają głowice itp. i spokojnie dojeżdżę ponad 300tkm. Kulturą pracy nie grzeszy, natomiast mocy mu nie brakuje. Jest bardzo elastyczny i świetnie czuje się na autostradach. DPF działa niezauważalnie. Jedyne co mnie zaniepokoiło to ciągle wysoki poziom oleju. Podejrzewam, że jest to spowodowane zapewne krótkimi jednorazowymi przejazdami. Trzeba go częściej wymieniać.
Działa bez zarzutu z lekkim oporem. Precyzyjna. Trochę za krótka jedynka ale myślę, że to z powodu "terenowego" charakteru auta
Nie jest to komfortowa limuzyna w stylu audi allroad jednak za tą cenę nie można oczekiwać luksusów. Prowadzi się swobodnie i pewnie a napęd 4x4 gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo i duże jak na osobówkę możliwości terenowe. Zwiększony prześwit pozwala swobodnie poruszać się po leśnych i polnych drogach. Do układu kierowniczego nie mam uwag. Auto jest bardzo zwrotne
Widoczność bardzo dobra, duże lusterka, czujniki cofania.
I tutaj można pisać w samych superlatywach. Wszystko jest na swoim miejscu z łatwym dostępem i prostą obsługą. Wersje scout są bardzo bogato wyposażone i mają wiele funkcji jednak ich znalezienie i obsługa nie sprawia problemów. Mało jest aut w których tak praktycznie zaplanowano wszystkie rozwiązania. Aranżacja bagażnika jest świetna: podwójna podłoga, regulowana głębokość, kilka haczyków, punkty mocowania, schowki boczne, siatki do stabilizowania bagażu, roleta półautomatyczna, schowki za roletą, siatka za tylnymi fotelami itd.
Jedyne zastrzeżenie jakie mam to trochę za głośna dmuchawa. Nagrzewa się bardzo szybko (ma elektryczne dogrzewanie), do chłodzenia służy climatronik. Nawiewy na tylne siedzenia są, więc pasażerowie też mają czym oddychać. Przednie fotele ogrzewane elektrycznie
Jak na kompakt miejsca jest w sam raz we wszystkich kierunkach. Fotele przednie i kierownica regulowane na wysokość. Z tyło wygodnie jest 2 osobom chociaż w trójkę też można jeździć. Przestrzeń bagażowa bardzo duża.
Silnik słychać do prędkości ok 80km/h. Potem przeważają szumy powietrza i inne odgłosy. W superbie jest znacznie ciszej. Mimo to hałas nie jest męczący.
Koszty utrzymania są na standardowym poziomie. Części zamienne nie są drogie, do dyspozycji jest wiele zamienników. Auto spala odpowiednią ilość ropy jak na pojemność silnika, masę i napęd 4x4
Uważam, że nie można taniej kupić auta z takim wyposażeniem i o takich możliwościach, przynajmniej używanego.
Na razie bez drobnych usterek, nie licząc żarówek.
Trochę części musiałem wymienić na początku: tarcze, przegub przedni. Silnik nie wymaga żadnych napraw

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW [l/100km]

6,7