Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Kombi

Arni, 7 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Skoda Octavia III Kombi 1.4 TSI  150KM 110kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Potrzebowałem auta dla mojej 4 osobowej rodziny z przyzwoitym bagażnikiem w kwocie około 80 tys.PLN. Przetestowałem na jazdach próbnych kilka potencjalnych aut. Były to : Astra, Tuscon, Qasqai, ASX, Focus. W każdym z tych aut czegoś mi lub moim dzieciom brakowało. Dotychczas jeździłem Octavią poprzedniej generacji i chciałem zmienić markę, chociaż byłem ze Skody bardzo zadowolony.Po pół roku analizowania, jeżdżenia i kalkulacji wybrałem stety znowu Octavię :-). Najbardziej rozsądne auto dla takiej rodziny jak moja.
Dobry, elastyczny, fajny moment obrotowy, wyprzedzanie Tira bezproblemowe, od 3 tys. obrotów trzeba przyzwyczaić się do brzmienia.Na biegu jałowym niesłyszalny.
Wchodzi miękko, charakterystyczne kliknięcia, długie przeskoki. Pierwszy bieg zbyt krótki.
Doposażyłem auto w pakiet na bezdroża, polecam każdemu.Pomimo belki skrętnej z tyłu prowadzi się super. Auto na kołach 16" trzyma się drogi, na wiosnę mam przygotowane koła 17". Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.
Miałem okazję testować auta innych marek. Octavia przebija je wszystkie poprawną widocznością we wszystkie strony. w Passacie jest podobnie.
Wszystkie przełączniki, wskaźniki są tam gdzie powinny być.Wyświetlacz, radio, obsługa klimatyzacji jest na swoim miejscu. Nie trzeba odrywać wzroku od trasy.
Rewelacja, przy ustawieniu zadanej temperatury climatronic czyni cuda. Auto przy - 5 st. C. na zewnątrz nagrzewa po dwóch minutach auto do +20 st. C.
Decydujący czynnik przy wyborze auta dla mojej rodziny. Z przodu siedzi się komfortowo, z tyłu dzieci mają tyle miejsca, że zakładają nogę na nogę. Bagażnik sprawdził się z dniu zakupu. 4 koła 17" i dwa duże pudełka z zakupionym towarem. Można było upchać coś jeszcze. Oczywiście bez składania oparć tylnej kanapy. Z tyłu siedziały dzieci.
Do jazdy po mieście dobrze, na autostradzie powyżej 130 zaczyna być słyszalny silnik. Również powyżej 3 tys. obrotów/min słychac nieprzyjemne brzmienie, ale można się przyzwyczaić.
Również pod tym względem zdecydowałem się na Skodę. Ubezpieczenie przy tym silniku zadowalające, spalanie również. Serwis 4 lata za darmo, gwarancja wynegocjowana w salonie również 4 lata.
Posiadam wersję Style z dobrym wyposażeniem. W kwocie przeznaczonej na nowe auto Octavia nie miała sobie równych.
Zbyt krótki przebieg. Przy zakupie obawiałem się tylko silnika. Czas pokaże. Poprzednią Octavią zrobiłem 150 tys. km bez poważniejszych usterek. Od 2013r. silnik został zmodernizowany, jest na pasku, bez kompresora. Może będzie dobrze.
Jak wyżej. Zbyt krótki przebieg.Czas pokaże. Na razie zaledwie 1 tys. km. Mam nadzieję, że takich nie będzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]

Skoda Octavia III Kombi