Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Kombi

mecek, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Skoda Octavia III Kombi 1.4 TSI  150KM 110kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : trudno uwierzyć że w palecie jest jeszcze tyle mocniejszych jednostek
niestety silnik, wyposażenie i właściwości praktyczne są nie do przebicia w klasie C. wisienką na torcie jest finansowanie i przeglądy gwarancyjne w cenie. Słabe strony to z pewnością okres gwarancji. Minusy: głośno przy wyższych prędkościach, nienajlepsze właściwości jezdne, podatny na podmuchy boczne (niska masa i duża powierzchnia boczna robią swoje). poszalałem z wyposażeniem, canton, kessy, android auto, podgrzewane fotele i szyba. Z niczego bym nie zrezygnował ale jest trochę "ale": kessy nie ma czujników w tylnych drzwiach, canton gra dobrze ale mocny bass pokazuje że wnętrze nie jest perfekcyjnie spasowane, bixenon ok ale ledy w poliftingowej wersji lepsze. żal też że przed liftem nie można było mieć podgrzewanej kierownicy. Jakość wykonania dobra ale czuć braki w stosunku do VW (natomiast w stosunku do mojego cee'da różnica na duży plus na rzecz Skody) - coś tam skrzypi, coś hałasuje. Generalnie daję 5 bo 4,5 nie ma. nie kupiłbym znowu ale dlatego że przyżydziłem na superba i za każdym razem gdy widzę superba na trasie szlak mnie trafia, różnica w wysokości raty leasingu wynosiła ledwie 100 zł.
najlepszy punkt programu. świetnie się zbiera, niewielka turbodziura, po redukcji do 4 wyprzedza znakomicie. I ta radość przy ściganiu się z niektórymi niemcami klasy premium:) Podobno silnik ten się psuje i bierze olej. ale wersja 150 konna jest na szczęście już dopracowana. na 20.000 km poszedł 1 litr oleju, jest według mnie ok. przy niskiej masie pojazdu osiągi wybitne.
ok ale 1 i wsteczny haczy. na szczęście wyższe biegi wchodzą dość precyzyjnie.
komfortowy ale dość. głośny. Zdecydowanie pasuje do samochodu rodzinnego i znacznie ogranicza możliwości silnika. nastawionym na sport polecam 1,8 tsi i zawieszenie wielowachaczowe.
ok, powierzchnia okien nie jest zła, okno w klapie bagażnika bardzo duże (patrz nowe megane kombi), czujniki parkowania w standardzie.
no tu na produkty VAG nie ma mocnych. Kto miał porównanie ten wie. ja osobiście uwielbiam to że wsiadam do dowolnego samochodu od skody po audi i niczego nie muszę szukać i się uczyć.
jest ok ale mogłby się szybciej nagrzewać, w końcu to benzyna
rewelacja. więcej iejsca niż w Hyundaiu i40 sedan i nowym Mondeo. w klasie c chyba tylko civic kombi może być konkurentem
od 120 km/h jest źle. zawieszenie też hałasuje.
przeglądy w cenie, na razie poszedł litr oleju. kosztów nadzwyczajnych brak.
samochód był drogi. cennikowo 99.700 zł ale niewiele zostało do dokupienia. upust 10.000 zł sprawił że zrobiło się dużo lepiej. Oczywiście pod względem ceny można znaleźć lepszy samochód w klasie, np astrę ale ja brałem leasing u delaera i tu porównania nie ma. Średnie spalanie podaję na podstawie komputera ale uwaga mam ciężką nogę, jeżdżę głównie na trasie a ecodriving jest mi obcy.
na razie nic choć niektórzy przewrażliwieni uznaliby skrzypienie czy stuki z elementów fotela za usterkę
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]