Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Kombi

Tytan, 4 lata temu
Silnik 1.6 TDI CR DPF 110KM 81kW
Rok produkcji 2015
Skoda Octavia III Kombi 1.6 TDI CR DPF 110KM 81kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Pojemność i bezawaryjność. Łatwość w parkowaniu.
Inne : Nie jest to co prawda usterka, ale wkurza potrzeba wypalania filtra DPF co 300 km. Co prawda sam jestem sobie winien, ponieważ jeżdżę głównie po mieście a kupiłem samochód do pokonywania tras.
Dobry rodzinny samochód. Daje poczucie bezpieczeństwa.
Jeśli chodzi o dynamikę to pomimo niedużej pojemności silnik spokojnie daje radę w codziennej eksploatacji. Niestety jeżdżąc głównie po mieście muszę co ok. 300 km jechać na obwodówkę wypalić DPF'a.
Jest w porządku. Rzadko pojawia się problem z wrzuceniem 1 biegu. Raczej w ogóle nie zdarza się, aby przez pomyłkę wrzuciło się zły bieg.
Dałbym 3 gwiazdki, ponieważ układ jezdny jest po prostu przeciętny. Jednak posiadając napęd 4x4 muszę przyznać, że samochód prowadzi się pewnie, za co daję jedną gwiazdkę więcej.
Nie mam zastrzeżeń.
Jak na tak pojemne kombi widoczność jest w porządku.
Bez zastanowienia 5 gwiazdek. Wszystko na swoim miejscu, łatwe w obsłudze i praktyczne. Bagażnik z zestawem siatek i uchwytów jest bardzo praktyczny i pomocny.
Bez zastrzeżeń. Na plus osobny nawiew z regulacją dla tylnego rzędu siedzień.
Mistrz w swojej klasie. Mam dwa metry i jak usiądę za żoną to mam tyle miejsca, że mogę jechać na wpół leżąco. Bardzo duży i pakowny bagażnik.
Nie czuć, że jedzie się dieslem, ponieważ wewnątrz nie słychać silnika. W trasie nie jest najgorzej, o ile nie przekracza się 130 km/h. Ogólnie rzecz biorąc do środka dochodzą różne odgłosy i szum wiatru, ale nie jest to mocno uciążliwe. Szumy niweluje dobre nagłośnienie.
Na razie brak większych kosztów. Wymiana oleju w ASO ze swoim olejem i filtrami kosztowała raptem ok. 400 zł.
Na ten moment uważam, że dokonałem bardzo dobrego zakupu.
Po roku eksploatacji muszę przyznać, że nie pojawiły się żadne problemy nawet z drobiazgami.
Samochód 3-letni i na ten moment brak jakichkolwiek usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI CR DPF 110KM 81kW [l/100km]

7,4