Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback Facelifting

Paweł, 5 lat temu
Silnik 1.0 TSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2018
Skoda Octavia III Liftback Facelifting 1.0 TSI 115KM 85kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : - cichy i dynamiczny - po tym jak się naczytałem negatywów na temat 3 cylindrów jestem bardzo miło zaskoczony.
Zawieszenie : - komfortowe - nie za miękkie i nie za twarde, przyjemnie wybiera nierówności.
Inne : - układ start - stop
Inne : - dziury w gazie podczas korzystania z instalacji gazowej.
Układ elektryczny : - system audio - Bolero - gra tak sobie ale mocno irytujący jest fakt, że często nie pamięta gdzie się przerwało. Często słucham audiobooków i w tym wypadku jest to praktycznie nieakceptowalne. Na marginesie. Samochód z 2018 roku a producent pisze, że pendrive aby prawidłowo działał nie powinien być większy niż 2GB i na USB2.0. Gdzie to dzisiaj dostać? Nic to, spiąłem się i zorganizowałem. Niestety nadal to nie działa. Za to daję duży minus :(
Samochód wygodny i komfortowy. Wnętrze dobrze wyciszone. Zawieszenie jak dla mnie zestrojone optymalnie. Silnik daje rade.
Jestem pozytywnie zaskoczony dynamiką i komfortem tego silnika. Strasznie się nasłuchałem na temat tego jaka to słaba jednostka i że nadaje się co najwyżej do kosiarki. Po przejechaniu pierwszych 6 tyś. km. uważam że to opinie osób nigdy nie jeżdżących tym samochodem. Może i konstrukcja silnika jest mocno przekombinowana natomiast i oczywiście nie wiem jeszcze jak będzie z jego żywotnością i awaryjnością ale na razie jest na prawdę nieźle. PLUSY - jest cicho i nie szarpie podczas postoju na skrzyżowaniu czy pozostawiony na jałowym biegu. Nie czuć że to trzy cylindry. - dynamika jest przyzwoita. Dobrze się zbiera i faktycznie moc pojawia się dość nisko. Głównie jeżdżę sam ale jechałem już z rodziną (5 osób) i daje rade. Braki mocy zaczynam odczuwać powyżej prędkości 160km/h. MINUSY - jest paliwożerny. Ta jedna rzecz jest absolutną prawdą. To miała być ekonomia. Tak są reklamowane te silniki. Nic bardziej mylnego. Przy normalnej jeździe 7L gazu + 1,5L benzyny. Jest taniej niż na benzynie ale daleko temu do jazdy ekonomicznej. Co więcej poruszając się na samej benzynie uzyskamy wynik z przedziału 6,5L - 7L. Być może stosując się w 100% do eco jazdy dało by się z tego zejść, ale umówmy się - tak się nie da jeździć ;) - sporadyczne dziury w gazie przy jeździe z instalacją gazową. Da się z tym żyć i nawet przestaje się to zauważać ale jest i na serwisie mówią że nie widzą problemu :( Niestety musiałem wziąć instalację gazową (wymóg - samochód służbowy), ale jeśli ktoś nie ma na to parcia to polecam zostać przy benzynie. Wszystkie drobne mankamenty związane z silnikiem (poza apetytem na paliwo), to w moim odczuciu kwestia instalacji gazowej. Na benzynie jest bardzo dobrze. - fatalne działanie układu start-stop. Działą jak ... no właśnie nie wiadomo jak. Jest tak chimeryczny i nieprzewidywalny, że irytuje.
Bez zastrzeżeń. Lekko i płynnie.
Bez zastrzeżeń. Dokładnie w moim guście.
Na razie OK ;)
No nie ma co ukrywać że na przedniej szybie nieco przyoszczędzili.
Jest dobrze choć nie idealnie. Jestem wysoki więc wsiadanie i wysiadanie to zawsze walka z wciskaniem się pod kierownice. Zawsze mogło by być więcej schowków itp...
Jest dobrze. Klimatyzacja sobie radzi. W zimie jeszcze nie jeździłem ale miałem okazję w przymrozki i nie czułem dyskomfortu długiego nagrzewania się kabiny.
Wystarczająco. Cztery osoby mogą na prawdę wygodnie podróżować.
Moim zdaniem jest bardzo dobrze. Zarówno pod kątem wyciszenia silnika jak i reszty.
Pali jak smok o czym pisałem wcześniej. Poza tym jeszcze nie wiele mogę powiedzieć.
Daję wysoką ocenę bo udało mi się otrzymać na prawdę dobrą cenę.
- drobne problemy z instalacją gazową (dziury w gazie, sporadycznie falujące obroty silnika na biegu jałowym). - chimerycznie zachowujący się ukłąd start-stop i pojawiające się błędy tego ukłądu
Na razie na szczęście nic poważnego się nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 115KM 85kW [l/100km]

7,3