Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback Facelifting

Emil W, 2 lata temu
Silnik 1.0 TSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2019
Skoda Octavia III Liftback Facelifting 1.0 TSI 115KM 85kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie chce innego silnika.
Posiadam Octavię w wersji ambition z pakietem amazing. Pierwsze za co chce pochwalić auto to silnik. Nie byłem zwolennikiem zmniejszania pojemności silników do czasu kiedy się przejechałem octavia. Silnik bardzo cichy. Elastyczny. Przyspieszenie bardzo dobre poniżej 10 sekund. A przy tym spalanie na dystansie ostatnich 5 tys km komputer pokazuje 5,7 litra w cyklu mieszanym. Uważam to za wynik rewelacyjny. Tankuje do pełna i robię bez wysiłku 800 km czasami więcej. Kolejna rzeczą to genialne wyciszenie auta. Silnika praktycznie nie słychać, szumu opon nie słychać, ledwo słychać przejeżdzające obok pojazdy. O rzeczach oczywistych w octavi jak ilość miejsca to nawet nie będę pisać ;)
Dla mnie bomba. Mocny, elastyczny i niskie spalanie. Do normalnej jazdy nie potrzebuje niczego innego.
Skrzynia jak skrzynia, biegi wskakują precyzyjnie gładko. Nie wiem co jeszcze napisać.
Kierownica chodzi lekko i daje poczucie kontrol nad pojazdem.
Auto jest prawie nowe ciężko powiedzieć coś więcej. Czas pokaże.
Nigdy nie miałem w żadnym aucie z tym parametrem problemów.
Jak to w niemieckim aucie. Wszystko pod ręka. Materiały wewnątrz dobrej jakości, swietnie spasowane, nic nie trzeszczy.
Brak uwag, klimatyzacja automatyczna dwustrefowa z nawiewem na tył.
Mam 195 cm wzrostu a pozbycie mam bardzo wygodna i nawet za mną ktoś kto ma jakieś 170 cm wzrostu wygodnie usiądzie.
Brawo brawo brawo. Ja mam wrażenie izolacji od otoczenia co mi bardzo odpowiada. Cisza.
Auto prawie nowe jeszcze nic nie musiałem wymienić.
Dwuletnie auto kupiłem w salonie skody w Opolu za 62 tys zł. Biorąc pod uwagę co się teraz (2022 rok) dzieje z cenami aut to była okazja.
Nic się nie popsuło, do niczego nie mam uwag.
Jak wcześniej wspomniałem nie było problemów z czymkolwiek .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 115KM 85kW [l/100km]

5,2