Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback

MarcinK., 9 lat temu
Silnik 1.4 TSI 140KM 103kW
Rok produkcji 2013
Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Auto w 100% spełnia moje oczekiwania. Dla moich potrzeb najlepszy stosunek ceny do produktu. Konkurencja w tych pieniądzach aż tyle nie oferuje ( przestrzeń, wyposażenie, warunki gwarancyjne )
Super silnik - rewelacyjne osiągi lub niebywała wręcz ekonomika. Wszystko zależy od kierowcy czego potrzebuje w danym momencie. Bardzo cenię fakt, że mogę decydować jak eksploatować ten silnik.
Bark uwag.
Odpowiada moim potrzebom. Nie jest to auto stworzone do szaleństw, ale do dynamicznej jazdy wystarczy aż nadto.
Jest bardzo dobra. Mało skomplikowana bryła nadwozia nie komplikuje nam życia wewnątrz pojazdu.
Typowo po "niemiecku". Bez fajerwerków, ale wszystko obsługujemy intuicyjnie.
Poprawnie. Dwustrefowa klimatyzacja plus nawiewy na tylną kanapę - czego można więcej oczekiwać w tej klasie i w takich pieniądzach...
W tej klasie - segment C - jest nie do pobicia.
Rzeczywiście słychać większy szum powietrza przy prędkościach powyżej 130 km/h. W poprzednim aucie Passat B5 FL było trochę lepiej. Warto dodać, że nie jest to hałas który jakoś strasznie uprzykrza jazdę.
Jak pisałem wyżej. W tych pieniądzach konkurencja nie jest w stanie zaoferować niczego konkurencyjnego. Zużycie paliwa na poziomie 6,5 litra jazda mieszana (dużo jazdy po Wrocławiu ). Duży plus to pakiety pogwarancyjne, które umożliwiają wydłużenie gwarancji do 4 lat ( często pakiet oferowany gratis przez ASO ).
Ideał w tym względzie...
Auto używane bez żadnej usterki.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 140KM 103kW [l/100km]