Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback

Nam, 8 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI  150KM 110kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Auto posiadam niecały miesiąc. Podzielę się pierwszymi wrażeniami o samochodzie. Zostało kupione jako nowe w salonie - wersja Ambition + pakiet Amazing. Jest to pierwsza Skoda jaką posiadam na własność i jestem bardzo miło zaskoczony. Samochód posiada bogate wyposażenie, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie silnik (osiągi i zużycie paliwa), ilość miejsca oraz jakość wykonania. Szkoda, że samochód nie posiada 17" felg, gdyż oryginalne 16" są wizualnie zbyt małe. Na chwilę obecną uważam, że Octavia jest dobrym wyborem. Auto nie ma słabych stron, jest solidne. Niestety cena nie należy do najniższych ale to już inna sprawa.
150 KM z 1400 cm3 to dużo. Osiągi są bardzo zadowalające. W chwili obecnej staram się zgodnie z zaleceniami producenta oszczędzać silnik. Wielkim plusem jest zużycie paliwa. Jazda miejska (teren pagórkowaty) z zachowaniem zasad eco drivingu to wg. komputera 6,9 realnie pod dystrybutorem 7,2. System start-stop działa bezproblemowo. Silnik cichy i elastyczny. Turbodziura jest niewyczuwalna. Jeździłem Octavią III 1200cm3 - 105KM znajomych i tam silnik jest w mojej ocenie za słaby. Stąd wybór 150KM.
Krótkie skoki lewarka, w mojej ocenie super.
Dość twarde, sprężyste zawieszenie. Dobrze tłumi nierówności.
Do przodu oceniam dobrze, do tyłu dość przeciętnie. Bardzo skutecznie działają czujniki parkowania przód, tył z wizualizacją na panelu radia.
Wszystko na miejscu, dobrze poukładane, obsługa instynktowna, tworzywa dobre, przyjemne w dotyku. Bardzo wysoko oceniam łatwość obsługi radia, komputera (wizualizację) oraz łatwość integracji z telefonami przez Bluetooth.
Auto posiada dwustrefowy CLIMATRONIC. Wnętrze szybko się nagrzewa.
Auto bardzo obszerne. Dużo miejsca na przednich i tylnych siedzeniach. Bagażnik ogromny.
Auto ciche, do wnętrza nie dochodzą żadne denerwujące odgłosy.
O przeglądach nie będę pisał, gdyż najbliższy za 2 lata lub 30tyś km. Natomiast spalanie to wielki plus Octavi. Trasa to około 4,5 - 5 litrów do 120 km/h (jeździłem do tej pory stosunkowo mało po trasie) ale w mieście spalanie 7,2 litra (dane z dystrybutora), komp. pokazywał 7,2.
Auto nie jest tanie ale cena połączona z wyprzedażą rocznika jest akceptowalna.
brak
Brak