Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback

Silnik 1.8 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2015
Skoda Octavia III Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Jego dynamika ale oszczędność jak nie jest poganiany
Dobrze się prezentuje szczególnie od tyłu. Świetny silnik ekonomiczny i mocny. Wyposażenie można dobrać naprawdę bogate
To przysłowiowa wisienka na torcie próbowałem wszystkie i ten jest naprawdę idealny no może troszkę brakuje do RSa ale za to spalanie może mile na skoczyć na plus
precyzyjna choć jak troszkę głośna przy zmianach biegów przez odgłos lewarka (nie przeszkadza)
Dobry nie jest ani ostry ani ospały
trochę przeszkadza mi lusterko środkowe zbyt nisko zawieszone ale dla niższych kierowców nie powinno być problemu
To od kilku lat jak dla mnie wzór w całym koncernie VW
Jak na razie tylko klima była ostro testowana ze względu na afrykańskie upały ale daje rady ma 3 stopnie intensywności i można ją dopasować do własnych potrzeb
Byłem mile zaskoczony jak zobaczyłem tą ilość miejsca Sportage się chowa choć wygląda na większy. Kufer dla 5 osób starcza sprawdzony na wyjeździe 5+
nie ma co się czepiać silnik nie poganiany prawie jest niesłyszalny przy wkręceniu miło zaczyna mruczeć. Do 130-140 nie słychać mocno wiatru dopiero przy wyższych jest prędkościach jest mocniej słyszalny. na zewnątrz silnik też cicho pracuje
Naprawdę są pozytywnie niskie. Zwłaszcza paliwo pali mniej niż kia 1,6 z 135KM o ponad 2 litry średnia 6,3l/100km lub 6,4l/100km minimalnie udało się zejść do 4,5l/100km (jazda niedzielna na odcinku Legnica-Jelenia więc nie idealnie prosto), myślę że można zejść jeszcze z pół litra. Więcej mi nie wyszło no zobaczymy zimą
Odpowiedni
Troszkę za niska. Może się czepiam bo przesiadłem się z wyższego auta, ale na kilku chodnikach delikatnie może dotykać więc trzeba uważać
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 180KM 132kW [l/100km]