Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback

ANTYKIBIC, 6 lat temu
Silnik 1.6 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2015
Skoda Octavia III Liftback 1.6 TDI 110KM 81kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Słabe światła. Jak możecie - bierzcie ksenony albo LEDy ( jeśli SKODA takie oferuje)
Na co dzień od 10 lat jeżdżę OPLAMI ASTRA (III, IV i teraz V generacja)- niestety nie mój wybór (auto służbowe) tym bardziej z zaciekawieniem odebrałem zastępczą OCTAVIE, aby móc w końcu zweryfikować pochlebne opinie na jej temat, choćby we wszelkiej prasie motoryzacyjnej.
Szacunek- niby na papierze tylko 110 KM ale daje radę. Spory moment robi swoje a silnik jest dynamiczny już w dolnym zakresie obrotów, a turbo-dziura nie jest zbyt dokuczliwa. Silnik żwawo ciągnie także w górnym zakresie obrotów. Potwierdzam opinię, że konie mechaniczne z grupy VW są jakby sporo żwawsze niż konie mechaniczne choćby w OPLU....
Jest OK. Dobra precyzja, ale drogi lewarka mogłyby być nieco krótsze. Zdecydowanie brakuje 6-ego biegu.
Tu pierwsze rozczarowanie. Układ jezdny sprawia wrażenie "gumowatego" i nie daje dobrej informacji zwrotnej o tym co się dzieje z kołami na drodze. Brakuje mi precyzji prowadzenia.W mojej astrze wygląda to lepiej. Może to wina stanu tego konkretnego egzemplarza?
Słabo, szczególnie do tyłu. Co prawda są czujniki parkowania ale bardzo brakuje kamery...To duże auto i trudno je wyczuć podczas cofania.
Koncern VW- nie ma się do czego przyczepić.
Szybko parujące szyby, słaba wydajność klimatyzacji. Ale możliwe ze to wina tego konkretnego egzemplarza i klima wymaga już czyszczenia.
Klasa sama w sobie- żaden inny "kompakt" nie podskoczy w tej kategorii OCTAVII.
Silnik dość głośny w wyższym zakresie obrotów- brakuje wspomnianego 6-ego biegu.
Auto użytkowane przez 2 tygodnie jako zastępcze- trudno powiedzieć
W tym egzemplarzu brakuje wielu dodatków, ale wiem, ze koncern VW zawsze się ceni i każą sobie płacić jak za zboże za byle dodatek...
Komputer pokazuje przepaloną żarówkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
Nie stwierdzono

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 110KM 81kW [l/100km]