Lista ocen Skoda Octavia IV Kombi (43) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arkos
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Na codzień- jest świetna i w moim odczuciu nie ma wad. Problem pojawia się przy dynamiczniejszej jeździe. W standardowym trybie- zamula strasznie i robi wszystko, żeby samochód spalił jak najmniej paliwa. W trybie SPORT ciągnie do odcięcia bez sensu, mimo, że w końcówce obrotomierza już nie ma NM i trzeba wrzucić wyższy bieg żeby auto nadal przyspieszało. Niemniej- na codzień- jest fantastyczna, niewyczuwalna.
~Hoswood
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Skrzynia automatyczna, która szarpie jakby biegi wchodziły bez sprzęgła. Do tego wadliwy selektor automatycznej skrzyni biegów. Aso celowo zwleka z jego wymianą kasując za pierwszym razem błąd ( wraca po ok 100km) na dokładkę mamy psujący się sterownik skrzyni biegów. Jeśli ma się szczęście na sterownik czeka się ok 1,5 miesiąca jeśli nie to nawet 6 miesięcy…
~WojtekS2008
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Nie jestem zadowolony. Był hałas, usunięty na gwarancji, znany temat dla użytkowników i serwisu. Jeździłem Passatem z tego rocznika i tam nie miałem wątpliwości czy bieg wszedł. Tu oczywiście tragedii nie ma ale mogło być lepiej. Polecam automat. Jest o wiele lepszy. Pierwsza rzecz która bym zmienił w tym aucie. Automat.
~e_gregor@interia.pl
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Na początku było super. Po 40 tysiącach km mam jednak wrażenie, że zrobiła się ospała, nie rozumie moich intencji (bezsensowne redukcje), opóźnia przy starcie. Na mrozie sprzęgło wydaje dziwne dźwięki (w momencie kiedy zapina napęd wychodząc z trybu żeglowania). Mam też wrażenie że zaczęła szarpać czego wcześniej nie robiła.
~Trs
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Kangurek na zimno. Kultura pracy słaba. Biegi nie zawsze wchodziły prawidłowo, zdarzyło się jej haczyć. Ostatecznie przy okolo 30 tys km skrzynia zaczęła wydawać metaliczne odgłosy i okazało się że jest uszkodzona przez co auto zostało zwrócone do firmy leasingowej.
~Paweł
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Skrzynia haczy. Po 15 tys km zaczęła huczeć. Wymieniono na gwarancji. Obecnie 32 tys km i problem znowu wraca. Nigdy, w żadnym samochodzie nie miałem awarii skrzyni manualnej. Strach pomyśleć co będzie dalej. Trzeba uważnie zmieniać biegi z 1 na 2 i z 2 na 3 inaczej haczy i zgrzyta.
~antyPIS
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Jednak skrzynia DSG robi swoje. Do tej pory jeździłem klasycznymi automatami (przekładnia hydrokinetyczna), jednak kultura pracy i przede wszystkim szybkość zmiany biegów nie umywa się do DSG. Na razie jest super!!!
~Adam
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Przy codziennej jeździe płynna, niewyczuwalna praca, bez szarpania. Przy nieco dynamiczniejszych przyspieszeniach skrzynia potrafi się czasem pogubić i chwilę się zastanawia przed redukcją biegu.
~Rc
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Bardzo dobrze dobiera biegi, pracuje gładko beż szarpnięć. Trzeba się przyzwyczaić do delikatnego opóźnienia przy wciśnięciu pedału gazu w podłogę ale to w obecnych czasach normalne.

Usterki Skoda Octavia IV

Skoda Octavia IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Robert
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Zdarza się ze biegi nie wchodzą, szczególnie pierwszego i wstecznego biegu. Przy szybkiej zmienię potrafi zazgrzytać trójka i czwórka. W poprzednim modelu tego nie było
Skoda Octavia IV Kombi