Lista ocen Skoda Octavia IV Kombi (45) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~e_gregor@interia.pl
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Drewniane kołki zamiast zawieszenia. To jest dramat. Auto na tor a nie do wielu godzin pracy. Jadąc po gładkich S8 czy S5 cały czas trzęsie. Zawieszenie jest tez bardzo głośne. Testy na niemieckiej autostradzie potwierdzają, że układ kierowniczy jest precyzyjny i z prędkością maksymalną jedzie się bardzo pewnie. Ale kto tak jeździ na co dzień w PL przy takim taryfikatorze mandatów? Tęsknię za octavią 2, która była wygodnym kompanem podróży.
~Paweł
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Komfortowy. Autem trochę buja. Nie prowadzi się pewnie i mam wrażenie że ma tendencję do podsterowności. Słyszałem, że ten model miał problem z zaliczeniem testu łosia ale próby nie widziałem i nie chce widzieć. Przy mojej prywatnej Hondzie która prowadzi się pewnie, tym samochodem nie jeżdżę szybciej niż 140. Tylne zawieszenie stuka od nowości. Serwis mówi że nie mogą nic zrobić bo luzów brak.
~Arkos
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Dla mnie na 5 gwiazdek, samochód miękki, przyjemnie płynie po asfalcie i dobrze amortyzuje dziury. Zwolennicy sportowych wrażeń powinni zainwestować w inne zawieszenie bo standardowe w octavii dalekie jest od jakiejkolwiek formy sportu. Na codzień, dla mnie- super. Hamulce mogłyby być ostrzejsze- wydają się ospałe i człowiek chciałby więcej.
~Adam
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Zawieszenie stosunkowo sztywne (auto z pakietem Dynamic), na progach zwalniających efekt dobijania. Po przejechani kilku tysięcy gdy nieco się rozbiło jest zdecydowanie lepiej, lecz w porównaniu do poprzedniego auta (Golf 7) jest zdecydowanie mniej komfortowo, oraz samo zawieszenie wyczuwalnie głośniej pracuje.
~Krzychum
Kombi 2.0 TDI 115KM 85kW
Całkiem przyjemny ale na ostrzejszych zakrętach czuć duże przechyły, do Focusa daleko, porównywalnie do Corolli Hybrid , 2022 roku którą jeździłem przez 9 miesięcy czekając na zamówioną Octavię, teraz żałuję, że nie zostałem przy Corolli lub nie zamówiłem Focusa.
~CeeJay87
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Auto raczej miękko resoruje nierówności. Mam wrażenie, że na szybko pokonywanych zakrętach ucieka przód. Mniejsza Skoda Fabia III była pod tym względem stabilniejsza. Poza tym nie mam się czego przyczepić.
~Jacek
Kombi 2.0 TSI 190KM 140kW
Podniesione zawieszenie raczej nie kojarzy się ze sportową jazdą. Samochód nie zachowuje się jak M4 competition ale nikt przy zdrowych zmysłach raczej tego od Skody nie oczekuje
~Były miłośnik Skody
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Poprzednia generacja zdecydowanie lepiej się prowadzi, pewniej. W Octavii IV zawieszenie jest miękkie przez co ma się wrażenie, że auto pływa i jest niestabilne.
~Kriss
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Prowadzi się dobrze ale trochę strach bo cały czas czuję niepewność na łukach. Asystenci pasa ruchu czasem wariują jak są linie białe i żółte. Hamuje super dobrze.
~Rc
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Dziwne połączenie twardości z pontonem. Do przywyczajenia. Dobrze wybiera nierówności. Na dziurawych drogach bywa głośne ale nie ponad miarę.
Skoda Octavia IV Kombi