Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV Liftback

tewu, 3 lata temu
Silnik 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Skoda Octavia IV Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Światła led basic.
Inne : Środkowy wyświetlacz i zawieszanie się niektórych funkcji, wyświetlacza.
Auto służbowe, ambition, hatch.+pakiet selection-felgi fabryczne 17" wymiana na 18" z octami 3. Przesiadka od miesiąca z trójki 1,4 tsi 150 KM 2015 rok, przebieg prawie 250 kkm. Ogólna ocena 4,5 na 5 - podobnie jak poprzednik. Na felgach 17" trochę jak dla mnie bujał, na większych (profil opony z 55 na 45) stabilniejszy. Subiektywne odczucie, że minimalnie mniej dynamiczny, maksymalnie rozpędził się do 239 km/h, wskazanie licznika +/-2 km wg gps przy 150 km/h. Wydaje się być lepiej wyciszonym od poprzednika, wygodniejsze fotele, słabsza widoczność w tylnej szybie. Trochę szwankują systemy na tablecie: np podczas jazdy "włącz zapłon", jakieś funkcje niedostępne czasowo jak wyłączenie start-stop, czasem wyłącza się monitor środkowy na kilkanaście, kilkadziesiąt sekund nie wiem z jakiej przyczyny, często komunikat o braku połączenia z telefonem mimo, że jest. Czekam na poprawki oprogramowania - choroby wieku dziecięcego. Nagłośnienie do przyjęcia, wcześniej miałem cantona. Czasem zmienia się barwa dźwięku audycji stacji radiowych..... Materiały wewnątrz całkiem ok. Obsługa klimy nieco bardziej uciążliwa w dostrojeniu niż wcześniej, może to kwestia przyzwyczajenia.....Bardzo fajne światła led basic, w porównaniu do halogenów to duży przeskok. Ogólnie: przyzwoite auto do pracy, całkiem dobry komfort, wyposażenie i dynamika. Polecam, będę sukcesywnie wymieniał trójki we flocie firmowej i liczę na szybkie dopracowanie/aktualizacje szczegółów systemów obsługi. Natomiast ceny.... to już nie jest auto budżetowe.
Na tle konkurencji na plus. Wystarczy porównać osiągi.
Trochę miękki, preferuję sztywniejsze zawieszenie nad komfortowym.
Rzecz gustu, mnie się podoba.
Nieco mniejsza widoczność w tylnej szybie niż w poprzedniku.
Nietypowa obsługa kratek nawiewów.
Nie mam zdania na razie.
Tanio nie jest: po rabatach różnica do "bliźniaczo" podobnej O3 z 2019 roku to plus 13 k.
Dziwne niedomagania i komunikaty na wyświetlaczu centralnym, zmiany barwy dźwięku (falowanie) stacji radiowych.
Na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI EVO 150KM 110kW [l/100km]