Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV Liftback

Tomek K, ponad rok temu
Silnik 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Skoda Octavia IV Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik rewelacyjny. Mało pali, nie bierze oleju. Dynamika bardzo dobra.
Inne : Nie ma takich.
Czytam komentarze i mam wrażenie, że dotyczą całkiem innego auta niż moje. Miałem wcześniej Octavię II i porównanie to przepaść na korzyść nowej. Przejechałem przez niecałe 2 lata 53tys.km i jestem bardzo zadowolony. Spalanie jak w dieslu przy bardzo fajnej dynamice. Przeszkadza trochę lekki kangur przy zmianie z 1 na 2 bieg, ale da się z tym żyć. Po aktualizacji multimediów ok. rok temu wszystko działa prawie idealnie.
Silnik póki co rewelacja. Dynamika super i spalanie przy tempomacie na 120-130km/h nawet poniżej 5l/100km. Jakby nie ten lekki kangur to wzorowy.
Bez zarzutów. Precyzyjna, krótki skok.
Może trochę sztywne, ale takie lubię. W Octavii II miałem wielowahacz, a tutaj belka, ale jeździ mi się zdecydowanie lepiej. Możliwe, że przez niski profil opon.
W końcu wygląda.
Jakby nie kamera do tyłu to niewiele by było widać. Poza tym bez zarzutów.
Mam wersję z małym radiem i są pokrętła i nie narzekam.
Bez zarzutów. Szybko się nagrzewa. Klima w lato też działa bardzo szybko i wydajnie.
Nie zwróciłem uwagi wcześniej, ale przez to, że w Liftbacku dach schodzi dość nisko to ledwo zmieściły się foteliki przy maksymalnych wysunięciu w nich zagłówków. Nawet w Citigo nie ma z tym problemu. Poza tym bardzo dużo miejsca i bardzo wygodnie.
W porównaniu to Octavii II rewelacja. Do 140-150km/h rozmawia się w środku bardzo komfortowo.
Mało pali, tfu tfu nic się nie zepsuło oprócz wymiany przedniej szyby od kamienia, ale to już raczej nie wina Skody :)
Jak kupowałem na wyprzedaży rocznika w styczniu 2021 to nic lepszego na rynku nie znalazłem, ale to był chyba ostatni moment, gdzie jeszcze dawali sensowne rabaty. Teraz cena to kosmos, ale to nie tylko w Skodzie.
Jakby poprawić multimedia to byłoby wzorowo. Z każdą aktualizacją jest coraz lepiej. Hałasowały tylne odbojniki, które mi wymienili w ramach akcji serwisowej, ale była na to prosta metoda - po prostu psiknąć raz na 5-10tys.km jakimś smarem, nawet WD-40 - po tym kompletna cisza.
Nic poważnego się nie działo. Auto cały czas w ruchu. Ani razu mnie nie zaskoczyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI EVO 150KM 110kW [l/100km]

5,6