Lista ocen Skoda Octavia IV RS Liftback (11) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~T
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
245KM i 370 Nm to jednak trochę za dużo jak na auto z napędem na przednią oś co jest oczywiste i dziwię się innym, którzy wiedząc o tym kupują auto a potem narzekają, że zrywa przyczepność. Ten silnik w połączeniu z DSG jeździ świetnie, trzeba tylko umiejętnie korzystać z dostępnej mocy. Dźwięk silnika generowany we wnętrzu to jakaś pomyłka i nie da się tego wyłączyć. Obejściem na to jest zdefiniowanie ustawień indywidualnych, ale niestety...
~Kmiecik
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
Dobrze przyspiesza, ale mocno przy tym warczy wyje i to warkot wycie niezbyt przyjemny dla ucha przynajmniej ( Wyłączam te sztuczne udawane V6 bo jest to żałosne nagranie )Mojego a zużycie no nie wiem, w mieście to poniżej 12 - 14 nie mogę zejść. Jedynie jazda trasą tak do 90 km/h wynik sprawia że średnia spada .
~Kmiecik
~bart
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
Silnik jest mocny i oszczędny. Nie ma się za bardzo do czego przyczepić poza tym, że odmiana RS powinna brzmieć choć trochę rasowo, a ten samochód nie brzmi w ogóle.
~bartosz_piszczek
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
Silnik bardzo dynamiczne reaguje na pedał gazu. Dysponuje zapasem momentu obrotowego, ma umiarkowany apetyt na paliwo porównując jego moc i masę auta
~Nowe RS
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
Niby idealny ale tylko na papierze a bynajmniej nie w tym aucie .
~Markus
Ma moc ale zanim przejdzie na kola tracimy tyle że lepiej wybrać 190 KM i 4x4
~Darek
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
Rewelacyjny szczególnie z DSG i aktywnym temponatem.
~Buki
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
Super silnik, ale lepiej by mu było w innym aucie :-)
~Rozczarowany Skodą
RS Liftback 2.0 TDI SCR 200KM 147kW
Silnik super ładnie się wkręca jeździ jak powinien.
Skoda Octavia IV RS Liftback