Lista ocen Skoda Rapid II Liftback (56) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcej_Rapid
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Silnik to jest to co mnie najbardziej pozytywnie zaskoczył samochód. Poprzednio jeździłem Octavią 1.9TDI 105KM. TSI to: BARDZO wysoka kultura jazdy, kompletna cisza przy niskich obrotach, dźwięk jak w prawdziwym benzyniaku (dużo lepiej brzmi niż 1.4TSI 122KM - dźwięk suszarki, lub odkurzacza). Dynamika jak najbardziej wystarczająca, nawet przy jeździe z załadowanym samochodem z rodziną na pokładzie, w sumie to cały czas się zastanawiam czy to...
~rs1983
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Jak pisalem wczesniej, nalezy zapomniec o jakiejkolwiek dynamice, chyba, ze ktos chce "inwestowac" na stacji benzynowej, samochod "docisniety" powyzej 120 zaczyna sporo palic. Silnik 1.2 tsi przy mocy 105km jest niewydolny, bezpieczne wyprzedzanie na autostradzie to fikcja, za grosz przyspieszenia, w porownaniu do "mocniejszych" wersji Skody, Rapid wlasciwie stoi w miejscu, a z tylu juz "walą" dlugimi po lusterkach. Spalanie niskie, ale lepiej...
~Robert
Liftback 1.6 TDI 105KM 77kW
Rewelacyjna konfiguracja. 1.6 TDI to mega oszczędny silnik, często kręcę się po mieście i mimo przekonania ogólnie panującego że diesel to w trasy u mnie idealnie sprawdza się też w mieście- bo chyba 5.5l/100km przy takim aucie jak Rapid to zadowalający wynik. Jeśli chodzi o moc to wiadomo są różne gusta, ale wg mnie 105 KM tak jak w moim aucie jest wystarczające. Silnik ten czyni auto dynamicznym, zwinnym, a przede wszystkim oszczędnym.
~Krzysztof
Liftback 1.6 TDI 115KM 85kW
Silnik jest dynamiczny i oszczędny. Minusem jest start stop, który ciągle wyłączam. Po dynamicznej jeździe na autostradzie warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeżeli chcemy zadbać o turbinę. Do tego taka ciekawostka. Komputer pokazuje spalanie na biegu jałowym 0,6l/h. To po co ten start stop? Ile razy musi wyłączyć się silnik żeby w sumie uskładać godzinę i zaoszczędzić te 0,6l paliwa?
~kraków
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Silnik 85km ku zdziwieniu daje rade, w mieście i na trasie jedzie się dobrze* (pustym autem). Na autostradzie nie mozna oczekiwać wiecej, całość rekompensuje za to spalaniem. moment obrotowy jak na silnik 1.2 wystarczy chociaż z jazdą sportową nie ma nic wspólnego. Pytanie jak będzie z jego awaryjnością po latach. kolejna cecha =TSI nie nada sie do LPG
~Marcin
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
4 cylindry i 110 koni robi swoje. Samochód dynamicznie przyspiesza zarówno z miejsca jak i przy wyprzedzaniu. Przyzwoita kultura pracy (w porównaniu z 3 cylindrowymi silnikami które teraz są w ofercie). Bardzo mi przeszkadza automatyczny start-stop który włącza się już po chwili od uruchomienia silnika i nie czeka aż silnik złapie temperaturę.
~Adam
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
Jak na silnik 1.2 to bardzo dynamiczny, wiem że często piszą że takie silniki to do kosiarki, ale według mnie sprawuje się całkiem nieźle. Myślę, że dla rozważnych kierowców to wystarczy, po co więcej jak i tak najszybciej można jechać 140km/h i to na autostradzie(ja często nią nie jeżdżę), a i tam spokojnie tym silnikiem można tyle sobie sunąć.
~aerofan
Liftback 1.4 TSI 122KM 90kW
Silnik z turbiną, chyba niewysilony (122KM, a potrafią wyciskać z takiej pojemności 140 i 160), zbiera się od dołu, na trasie nie ma problemów przy wyprzedzaniu. Aczkolwiek przy mocniejszym depnięciu DSG zrzuca przynajmniej jeden bieg niżej niż bym chciał i gdy wchodzi na wysokie obroty >4000 rpm to trochę hałasuje. Przy normalnej jeździe jest cichutki.
~Żabka
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
To mój drugi samochód z silnikiem 1.2 TSI. Genialny! Duży moment obrotowy na dość niskich obrotach silnika sprawia, że ani w mieście, ani poza nim autu nie brakuje dynamiki. Oczywiście z tyłu głowy mam obawy, czy ten mały wielki silniczek okaże się trwały. Wiem na pewno, że w Yeti kolegi identyczny silnik dobiega drugiej setki i nic się z nim nie dzieje.
~kajko
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Ten silnik to super sprawa, cichy, elastyczny i całkiem oszczędny o ile ma się tzw. lekka nogę ale jego butowanie zresztą nie ma sensu. Przy 100km/h obroty na 6 biegu wynoszą ok. 2,3 tys. bo w tym aucie turbo służy głownie do oszczędzania paliwa choć i popędzić można jak trzeba i są warunki do tego
Skoda Rapid II Liftback