Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Liftback

Robert, 9 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2014
Skoda Rapid II Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Kochani nie mam tego auta. Wybrałem się na jazdę próbną gdyż bardzo poważnie przymierzałem się do zakupu tego samochodu, ale całe szczęście już mi przeszło. Samochód jest niezwykle plastikowy i mega tani (raczej megatanio produkowany) w środku. Skóra na kierownicy to chyba z owcy Dolly, boczki drzwi jak w ciężarówkach z lat dziewięćdziesiątych, a dywaniki bagażnika rodem z Poloneza. Do testów stoi najbogatsza wersja, więc poprosiłem pana aby pokazał mi moją. I co i załamka. Nie rozumiem desperatów którzy kopują wersję podstawową z silnikiem mpi. To i nie wygląda i nie jedzie. Jest to samochód dla ludzi którzy potrzebują środka lokomocji z punktu a do b i bezawaryjności (choć tu bym się zastanawiał za parę lat się okaże). Rapid jest przeszacowany o okolo 10tys. Dlatego zacząlem oglądać oktavię, ale już mi przeszła całkowicie marka Skoda. Samochód jest robiony na bazie auta klasy b przez co jest najzwyczajniej w świecie za wąski. Dla tych, którym moja opinia wyda się obrażliwa lub niepomocna to powiem, że tydzień póżniej dostałem ofertę koreańskiego auta kompaktowego z podobnym wyposażeniem, z normalnymi wymiarami w wersji kombi za tą samą cenę co wybrana przeze mnie Skoda Rapid TSI 105km Ambition Max. Dla mnie Skoda Rapid to wyrób somochodopodobny. To tyle.
Typowy średniak wśród samochodów klasy b z doczepionym bagażnikiem. Chociaż nie powiem, sylwetka bardzo mi się podoba.
Super 105 km tsi naprawdę daje radę, tylko hałas nie z tej epoki. Jedynie można się czepić, że wyczuwa się lekkie opóżnienie podczas dodawania gazu (silnik z turbiną).
Bardzo dobra. Biegi wchodzą jak najbardziej poprawnie bez haczeń i jędrnie. Skrzynia sześciobiegowa jest elastyczna na upartego można jechać szóstką nawet przy 60 na godz.
Bez fajerwerków. Skoda jest wąska i zachowuje się niespokojnie, w zakrętach trzyma, ale na koleinach jest już niefajnie. Układ hamulcowy 4+
Beznadziejnie. Auto jest twarde komfortu nie ma. Załadowane auto na przejeżdzie kolejowym dobija tyłem. W wersji liftback widoczność do tyłu mocno ograniczona. Czujniki w wyposażeniu.
Tu wypada dać 5 wszystko pod ręką.Dobra pozycja za kierownicą Fajny pomysł ze skrobaczką. Tylko ludziska pomyślcie: kto przy zdrowych zmysłach rano będzie szorował do wlewu paliwa po skrobaczkę do szyb przecież każdy ma ją w drzwiach.
Ciepło zrobiło się szybciutko. Klimatyzacja nie testowana z powodu pory roku
Jest to auto dla czterech dorosłych osób lub dwa plus trzy. Rapid jest za wąski Porównując do kompaktów. Bagażnik potęga brak konkurencji w klasie.
Wyciszenia silnika brak. Przy przyspieszaniu donośnie go słychać, na postoju cicho jak makiem zasiał. Można się ratować podgłaszając radio tylko głośniki tragedia! Zawieszenie pracuje cicho.
Jak najbardziej na 5 niskie spalanie w jeżdzie testowej na odcinku 30 km 6,1 Pan w serwisie zapewniał że można przyjechać ze swoimi materiałami na przegląd
Auto w testowanej wersji 69000 zł chyba na glowę upadli Wersja ambition max 105km tsi lakier metalik propozycja salonu 53 tys. Według mnie powinna kosztować max 44 tys
Bez komentarza. W czasie jazdy próbnej nie było
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]