Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Spaceback

vossenhall, 7 lat temu
Silnik 1.6 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2015
Skoda Rapid II Spaceback 1.6 TDI 105KM 77kW od 2012 - Oceń swoje auto
Inne : to skoda,auto bez emocji, proste,zwykle na ktorym mozna polegac. To nie alfa...
Układ elektryczny : wadliwy przekaznik grzania swiec
Zawieszenie : skrzypia gumy zima
Inne : zaglowek sie rozpruł
auto, jak auto,to trzeci juz rapid ale tym razem odkupiony po rocznym leasingu. To Skoda więc czegoś nie urywa, zwykłe cywilne auto do sprawnego przemieszczania sie. Pare rzeczy ktore denerwuja ale da sie z tym zyc.
105 konny diesel wystarczająco spełnia zadanie do codziennego użytku i przy czym nie jest lapczywy na paliwo ,ponizej 5 przy dystrybutorze mozna zejsc bez specjalnego wysilku ale i na autostradzie gdzie czesto na trasie Kępno-Zgorzelec podrózuje z predkosciami zblizonymi do maksymalnej, więcej jak 8 nie wypije. Silnik daję radę, elastycznośc taka se ale od okolo 1800-1900 obrotow juz jest dobrze, jazdy ponizej 1500 nie polecam chyba ze płasko lub z gorki. Po miescie optymalnie 3, chyba ze gdzie nie gdzie dozwolona 70 to 4 ke mozna dac. Piateczka dopiero za miastem, 85 licznikowych,1500 obrotow i ok. Powyzej 3500 obrotow tez nie ma sensu go krecic. W dieslu przy tych obrotach juz nic nie ma. Wiec najlepiej silnik sie czuje miedzy 2 a3 tysiace obrotow i wtedy tez wychodzi ok przy dystrybutorze. Komputerowi nie wierzcie, klamie o 05-0,7 litra zanizając.
Prosta, zwykly piecio biegowy manual, czasem jedynka i wsteczny nie chce wskoczyc za pierwszym razem a tak poza tym ok
Twardawo, wiec na fajnych plaskich kretych drogach na ogumieniu 185/60 r 15 mile zaskakuje ale to tylko belka skretna wiec bez przesady. Gorsze drogi to z kolei puka i stuka, zima strasznie trzeszcza gumy stabilizatora na poprzecznych ogranicznikach tzw lezacych policjantach ale i jak wpadniesz w dziure to uslyszysz takze. Proponuje podglosic wiec radiu i nikogo zima nie wozic zeby sie nie wstydzic.
co tu gadac.To rapid nie superb, nie passat ale czasem 4-5 godzinna podróz i nie odczuwam zmeczenia. Pozycja za kiera tez ok. Widocznosc dobra, krotszy tyl wiec idzie wszedzie zaparkowac i bez sensorow. Troche w****iaja stuki i puki ale to wina najczesciej drogi a nie samochodu. Z tyłu nie wiem,bo ja go tylko prowadze ale czasem mam pasazerow to sie nie skarza, grzecznie spią.
wszystko na swoim miejscu. Nic nie trzeba szukac. Instrukcji nie czytalem , nie dlatego ze mam ja po czesku ale dlatego ze wszystko jest tam gdzie powinno byc.
nie mam klimatronika tylko manualna ale nie narzekam nawet mi bardziej odpowiada manualna. We wczesniejszym rapidzie mialem klimatronika i jak byly upaly i nastawilem dajmy na to 22 stopnie to najpierw dawal takim zimnej ze zaraz kataru dostawalem. Tu spokojnie powoli sam sobie reguluje temperature nawiewu. Ogolnie nic za nadto nie paruje a zima klima na przednia szybe i 2 min max i wszystko jest ok.
znajomi z innych marek mysla ze moje auto to kombi...
stuka puka jak dziurawo, szumi czasem, diesla tez slychac ale mi to nie przeszkadza a radia prawie nie uzywam.Zima trzeszcza gumowe elementy zawieszenia...Zgroza.
miedzy 4,5 a 6 w trasie, 5-7 miasto ale 8 potrafi przy ostrej jezdzie na autostradzie. Nie wierzcie komputerowi. Zaniza o pol litra. Pierwszy serwis przy 30000 km jakies 700 złoty .
no jak na auto za te pieniadze tak akurat. Moj niby kosztowal 65tys zloty ambition z dieslem, tylnie szybki na korbke, zwykla klima.
skrzypia gumy stabilizatora gdy zimno na dworze, zagłowek pasazera z przodu sie otworzył
zima nie chcial mi odpalac. Okazalo sie ze moj rapid dostal wadliwy przekaznik grzania swiec. Po wymianie przekaznika jest ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 105KM 77kW [l/100km]

Skoda Rapid II Spaceback