Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Spaceback

Silnik 1.6 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2014
Skoda Rapid II Spaceback 1.6 TDI 105KM 77kW od 2012 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo miejsca.
Silnik : Trudności z uruchomieniem silnika przy niskich temp.
Karoseria : Wycieraczka tylnej szyby psuła się 3 razy w ciągu 6m-cy. Już działa.
Dobre , oszczędna auto na trasy do 100km.
Narazie niezawodny , pierwszej zimy miałem problemy z odpaleniam ale ASO szybko załatwiło sprawę. Teraz jest ok, pali na "strzał".
Jak dla mnie bardzo dokładna , przyjemna , poprawna.
Mi pasuje , czuję auto a ono robi co chcę choć jeździłem lepszymi to ten jest poprawny, taki jak ma być.
Jakiś "parch" na dachu rośnie (4lata) :P
Bardzo dobra , lusterka boczne , moim zdaniem , bardzo duże +
Jak to w grupie VW :-)
Działa poprawnie. Ciężko osiągnąć skrajne wartości. Latem bardzo zimno w aucie a zimą b.gorąco. Trochę lipa.
Jak na tej wielkości auto szok , wielkie !
Przy 140km/h trzeba już głośno mówić.
Witam. Jeżdżę od 2 lat Skodą Rapid 1.6TDi do pracy. Mam 120km w jedną strone ( 60% DK i 40% Autostrada) Średnio wychodzi mi 4.8L/100Km. Jeżdżę raczej szybko , dynamika jest dobra , mam sporo wyprzedzania na DK (TIRy). Zauważyłem że średnie spalanie wzrasta mi o 0.5L/100km jak przejdę opon zimowych 185/65 R15 na letnie 215/45 R16. Nie wiem czy to dlatego że latem można sobie na więcej pozwolić ale wiem że tocząc się do pracy jak najoszczędniej się da na zimówkach nie raz zrobiłem 3.9L/100 a na letnich nigdy mniej jak 4.4L/100 nie było. Reasumując , jest to dobry TDik , ciężko oczekiwać od auta aby paliło mniej. (moim zdaniem)
Nie jest źle chociaż ja za swój egzemplarz zapłaciłęm ponad 80K co było przesadą. Jak każde auto można "PRZEdoposażyć"
Nic z czym ASO by sobie nie poradziło , z reguły wiedzieli już o co chodzi i szybko usuwali usterkę.
Narazie brak. Odpukać !

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 105KM 77kW [l/100km]