Lista ocen Skoda Superb II (139) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cezary
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Ogólnie nic nie stuka, nic nie trzeszczy, nic nie odpada. Jak na razie i oby jak najdłużej. Drobne rzeczy: * trafił mi się egzemplarz, w którym na zimnym sprzęgle coś przyciera. Nie wpływa to na jazdę, bo jak tylko trochę się przejedzie, to już nic nie słychać, ale denerwuje. W dodatku ciężkie do zdiagnozowania, bo nie zawsze się zdarza. Jak na razie jeżdżę z tym, ale w dłuższej perspektywie mam wymianę sprzęgła (może za rok, może za dwa)....
~superb
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
W sumie drobiazgi wyniknęły z niezastosowania się do czytania instrukcji auta. By włożyć płytę CD wystarczyło przeczytać instrukcję obsługi radia a nie pchać na siłę. Po zmianie opon letnich na zimowe zaczęła wyzywać żółta lampka od ciśnienia w oponach. Po wyrównaniu ciśnienia dalej wyzywała i piszczało. Naciskałem przycisk przy lewarku ale to nie pomagało. Wjazd do serwisu w sekundę rozwiązał problem. A czytał Pan instrukcję? Przycisk resetu...
~marek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
uszczelki w tylnych szybach wsysa do środka raz zostały wymienione na gwarancji . powiem jeszcze że wymienili komplet czyli uszczelki i szyby . jednak wiele to nie dało bo znów zaczęło je wsysać i nawet jeszcze bardziej !!!!!!! a ASO wypięło Du..e widocznie sam to sobie robię bo jestem jedynym przypadkiem w polsce ,a nawet w europie ! A jeszcze jedno GWARANCJA obowiązuje 24 m-c. ALE ostatnie 18 m-c to ty musisz udowodnić że to...
~nickymicky
Sedan Facelifting 2.0 TSI 200KM 147kW
El Macabra, nowe fabrycznie auto z gwarancją a na gwarancji 4 razy było poprawiane, a to uszczelka, a to gumowe krążki pod turbiną a to coś tam, a to trzeszczy roleta w tylnych drzwiach albo coś się poluzowało w komorze silnika co objawia się dzonienim i wibracjami których nie są wstanie usunąć. przy w poprzedniku przez ponad 5 lat nic takiego nie miało miejsca, mam wrażenia że to bardziej jest Dacia a nie Skoda
~Mirek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
No tutaj to jeszcze za mały przebieg /19.000 km/ żeby coś się działo,a już szczególnie poważnego, ale z drugiej strony już nie jeden po takim przebiegu chciał sprzedawać swoje wozidło. Poziom spasowania materiałów zadowalający. Dolałem już 0,5 litra oleju. nie wiem czy to dużo czy mało ale dolać musiałem. Fachowcy uspokajają ze to norma, być może nawet z czasem nie będzie trzeba dolewać. Zobaczymy. Takie ilości dolewek akceptuję.
~Olek
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Ogólnie OK, ale jak wspomianiałem powyżej dwie usterki: skrzynia biegów - metaliczne stuki oraz gwizd turbiny to są mam nadzieje tylko drobiazgi. Na razie się tym nie przejmuję mam jeszcze 4 lata gwarancji ( opcjonalnie dokupiłem dodatkowo 3 lata). mam nadzieję że jak bedzie miało się coś stać ze skrzynią czy turbiną to w czasie trwania gwarancji.
~wur@ilot.edu.pl
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Wyrzucanie przwie całego płynu spryskiwaczy na reflektory bez możliwości regulacji w serwisie. W starym moim Superbie jest OK a tu totalne nieporozumienie i nie pomaga żadne delikatne operowanie dźwignią, bo wtedy nic nie leci na szybę. Wygląda to wręcz na błąd konstrukcyjny i zimą trzeba kupować płyn niemalże codziennie, bez sensu.
~malypb
Sedan 3.6 FSI 4x4 260KM 191kW
Na razie wlasciwie wszystko OK oprocz pewnej dolegliwosci rozszerzonego Sound System. Niestety podczas sluchania muzyki z glebokim, mocnym basem brzeczy cos w drzwiach. I to nawet gdy muzyka jest grana dosc cicho. Bede to probowal naprawic w ramach gwarancji, a jak sie nie uda to oddam auto do specjalistow od car hifi.
~Tak i Nie
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
kiepsko skoda i elektronika to złe połaczenie ile razy na myjce ciut za mocno po masce psikne to zraz kłopoty ( w sumie 9 razy elektryk wysyp kontrolek) Kiepskie materiały nadmierne zużycie. Lakier nie odporny nawet na mikro kmyszki i zaraz korozja mam ok 10 - 12 punkcików z rdzą!!!!
~Maxim2001
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Nie wiem jak inni użytkownicy ale ja już 3 razy zmieniałem wycieraczki na tylnej szybie i raz na przedniej. I żeby było ciekawiej dalej mażą. Chyba kupię jakiś dobry zamiennik. A swoja droga Panowie od Skody weryfikujcie swoich dostawców by nie wciskali wam tandety bo psujecie sobie wizerunek