Lista ocen Skoda Superb II Sedan (74) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafuzz
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Średnio pali dychę. W mieście 12 w trasie 8 i tyle w tym temacie. Jeżeli chodzi o części to najtańsze nie są wymiana klocków 450 PLN, olej, filtry 550 PLN. No i ta skrzynia biegów, ważne, aby kupić auto z małym przebiegiem powiedzmy do 100 tyś. to jest szansa, że bez remontu DSG 7-stopniowej DQ200 przez kolejne 50-100 tyś. się obejdzie
~Michu
Sedan 2.0 TSI 200KM 147kW
Niesamowtie są te silniki. Na odcinku 85km poza miastem komputer pokazał 5,8 l. Co prawda zalany shell V power 100 no i jazda mega spokojna. Podobno nowsze TSI są jaszcze bardziej oszczędne. A jeżeli nie zależy na oszczedzaniu wciska się pedał gazu i opalasz pedarde...i wszystkie TDI zostawiamy w tyle
~Jarek
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Przy płynnej jeździe na trasie w tempie "jak wszyscy" tzn. bez wyprzedzania za wszelką cenę, bez gwałtowych przyspieszeń i hamowań spalanie potrafi wynieść nawet poniżej 6,5 l/100km. W miejsch korkach - ok. 8-8,5l, natomiast przy bardzo ostrej jeździe - 9,5-10l/100km.
~Rysiek
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Niskie zużycie paliwa średnio 6 litrów na 100 km .Jezdze normalnie w granicach 100 -160 po miescie wiadomo wolniej;)Przy dynamicznej jezdzie na wysokich obrotach komputer pokazuje spalanie nawet i 12 litrow;) Na trasie gdy wbiłem 6 bieg przy 130 potrafił i zejsc na 4.5 litra
~Bogdan
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Skrzynia DSG, więc spalanie wyższe aniżeli w manualnej skrzyni, ale nie jest źle. Bez szaleństw spokojnie w mieście wychodzi spalanie katalogowe, czyli poniżej 8 litrów/100 km. Przy dynamicznej jeździe połknął 9,5 litra, ale wykorzystywałem niemal pełne osiągi silnika.
~Boratek
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Tu byłem najbardziej zaskoczony bo wg komputera spalanie waha się średnio między 5,5 a 7,0 l/100 km. Ale zaznaczam że pokonuję najczęściej długie trasy (tu nie przekracza 6,5 l). Mówiąc inaczej na zbiorniku (50 l) pokonuję między 700 a 900 km.
~Krystian1986
Sedan 1.4 TSI 125KM 92kW
Od zakupu wymieniłem tarcze i klocki (wszystkie) - koszt 800 zł, czeka mnie jeszcze rozrząd niedługo, czyli podstawowe kwestie. Zbiornik klimy 525g też na plus, bo w przypadku uzupełnienia nie jest to duży wydatek.
~BigPiotr
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Tak taniego auta jeszcze nie miałem. Jeździ pół litra taniej jak Peugeot. Oleju nie bierze wcale, żadnych usterek na przeglądach. Akcesoria w rozsądnej cenie, do auta z kurą na masce wybór jest i w miarę tanio.
~Makaro
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Dzięki 6-tce w trasie palimy jak silnik 1.4. W mieście w zależności od nogi 10-12l. W tym przypadku z serwisem jeszcze nie miałem kontaktu. Ale generalnie z dala od autoryzowanych serwisów. Bardzo drogo i amatorszczyzna.
~Marek
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Komputer jak w większości samochodów zaniża, według kalkulatora jest to 0,3 l/100km. Przy emeryckiej jeździe można zejść w trasie poniżej 5 litrów co jest dla mnie szokiem przy 170KM !!! ale przy 170km/h pokazuje już 9.0 l. Silnik ok.
Skoda Superb II Sedan