Lista ocen Skoda Superb III Kombi (27) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Świerszcz
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Jak napisałem wcześniej Słaby rozrząd - wadliwe pompy wody i rolki napinacza szumią nie wytrzymują więcej jak 100-120tys Słaba jakość amortyzatorów max 100tys bez wożenia ciężarów normalne użytkowanie jestem tym rozczarowany Cieknąca chłodnica EGR Cieknąca chłodnica kolektora dolotowego Cieknąca pompa wody (rzadko) Usterka centralnego zamka a mianowicie zamka master znajdującego się w drzwiach kierowcy raz działa poprawnie raz otwiera...
~Bartosz M.
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Po około 2 latach użytkowania przestał działać przycisk zapłonu. (czasami trzeba było nacisną przycisk 5 razy zanim "załapał" i silnik został uruchomiony. Auto miało wtedy przebieg ok. 40 000 km. Trochę szybko jak na usterkę tak istotnego przycisku. Po wymianie (ok. 300zł) wszystko działa. Po za tym wszystko działa.
~Mike
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Odpukać - nic się nie dzieje. Choć lepiej zmieniać olej w silniku co 15 000 km a nie co 30 000 km, rozsądnie też wymieniać olej w skrzyni biegów co 30 000 km a nie co 60-80 tys. km. Ogrzewanie postojowe chroni silnik diesla przy niskich temperaturach - nie ma absolutnie problemu z rozruchem "na zimno".
~kartek
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
ad blue - zagadka. Auto bierze go dużo więcej niż podaje komputer i norma z instrukcji. 13 l płynu wystarcza na 7000 km a nie 13500 jak podaje instrukcja. Moje auto 75% przebiegu ma w trasach, więc szczególnie mi to nie pasuje. Auto jest na obserwacji z tego powodu.
~Bartek
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Skrzypiące zawieszenie i co gorsza nie radzący sobie z tym serwis. Po roku rozładował się akumulator (wymiana na gwarancji). Odspojenia lakieru na masce, będzie to naprawione w ramach gwarancji.
~byłyFANskody
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
skrzynia (druga!!!) i poważna awaria silinika po 160tys. przy 150tys pompa wody zaczęła się wieszać , można powiedzieć że na szczęście bo jakby stanęła to rozrząd by też stanął
~foreks
Kombi 2.0 TSI 280KM 206kW
Nie oceniam, ale kazdy wie, ze w VW silniki sa od 10 lat jednorazowe, a DSG zepsuje sie przy 180k km i wymiana kosztuje 8k PLN. Dlatego nigdy nico d VW nie kupilem, tylko dostaje.
~Konrad
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Front assist ciągle widzi jakieś przeszkody przed sobą, w ASO stwierdzono, że wszystko jest ok i te auta tak mają. Bardzo szybko ubywający płyn chłodzący.
~Damian
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Uszczelka pod głowicą ponoć były wadliwe bo czytałem na forach niestety ja już autka na gwarancji nie miałem
Dziennik kosztów dla Skoda Superb III Kombi
7,1
9,3
~Paweł
Kombi 1.8 TSI 180KM 132kW
Do obcnego momentu nie pojawiły się żadne poważne usterki, które uniemożliwiły by korzystanie z auta.
Skoda Superb III Kombi